Veselības inspekcija rosinās uz laiku liegt strādāt seksuālā izmantošanā vainotajam ārstam

Veselības inspekcija sola lūgt prokuratūrai, kura atkārtoti izskata krimināllietu par imunologa Jevgēnija Ņikiforenko seksuālo uzmākšanos pacientēm, noteikt aizliegumu viņam pildīt ārstniecības personas darba pienākumus uz krimināllietas izskatīšanas laiku.

Veselības inspekcija paziņojumā medijiem informēja, ka tā pašlaik izskata lietas par diviem 2021. gada decembrī saņemtajiem iesniegumiem par ārsta imunologa Jevgēnija Ņikiforenko darbībām.

Tāpat inspekcija aicina personas, kurām inspekcija ir sniegusi atbildi līdz 2011. gadam, iesniegt lietas materiālus atkārtotai izskatīšanai.

Par saņemtajām sūdzībām Veselības inspekcija gatavo atzinumus un lietas materiālus sola nodot prokuratūrai, kas atkārtoti izskata krimināllietu par Ņikiforenko darbībām. Tostarp inspekcija lūgs prokuratūrai noteikt aizliegumu Ņikiforenko pildīt ārstniecības personas darba pienākumus uz krimināllietas izskatīšanas laiku, līdz tiks noskaidroti visi apstākļi.

Inspekcija arī sola ierosināt administratīvā pārkāpuma procesus lietās, kurās nav iestājies noilgums. Arī par administratīvo pārkāpumu lietas izskatīšanas rezultātiem inspekcijas sola informēt prokuratūru.

Veselības inspekcijā ir uzsākta arī dienesta pārbaude par iestādes publisko komunikāciju, par to, kādā kārtībā plašsaziņas līdzekļi pieprasīja informāciju Ņikiforenko lietā un kādu informāciju inspekcijas darbinieki sniedza. Neilgi pirms inspekcijas paziņojuma veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) pavēstīja, ka uzdevis tai veikt dienesta pārbaudi saistībā ar Ņikiforenko lietu iznīcināšanu.

KONTEKSTS:

Vairākas sievietes apsūdzējušas imunologu Jevgēniju Ņikiforenko par savai specialitātei neatbilstošu manipulāciju veikšanu, kā arī vērsās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatījušas, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība, tomēr policija krimināllietu izbeidza, bet prokuratūra noraidīja sieviešu sūdzības par mediķi. Pēc stāsta publicēšanas medijos pie Latvijas Radio un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vērsās vēl vairākas šī ārsta pacientes.

Veselības inspekcija gan ir iznīcinājusi dokumentus no Ņikiforenko pārbaudes lietas, kas veikta pirms 12 gadiem, ziņoja LTV raidījums "De facto". Vēlāk atklājās, ka inspekcija pārbaudes lietas materiālus iznīcinājusi jau pēc Latvijas Radio izrādītās intereses.

Pats ārsts no mediju jautājumiem izvairās, bet pēc LTV sižeta vērsies policijā pret žurnālisti.

Mediju publikācijām uzmanību pievērsuši arī politiķi, uzsverot, ka notikušais ir jāizrunā un jāizstrādā principi seksuālās izmantošanas novēršanai ārsta kabinetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt