Veselības inspekcija izmeklē Ozolnieku sociālās aprūpes centra «Zemgale» klientes nāvi

Veselības inspekcija (VI) izmeklē kādas Ozolnieku sociālās aprūpes centra (SAC) "Zemgale" klientes nāvi un centra ārsta atbildību, jo, iespējams, sievietei laikus nav sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība, informēja SAC direktore Astrīda Kroģere.

Centra kliente mirusi Jelgavas slimnīcā novembrī.

Astoņdesmit piecus gadus vecā Rasma Sociālās aprūpes centrā “Zemgale” aizvadīja savas dzīves pēdējos trīs gadus. Centra direktore Astrīda Kroģere viņu atminas kā dzīvespriecīgu cilvēku, taču veselības stāvoklis bijis kritisks. Teju 13 dažādas diagnozes, no kurām smagākās - sirds un nieru mazspēja, kā arī pazemināts asinsspiediens.

Veselības problēmas saasinājušās kādās novembra brīvdienās, kad sieviete atradusies SAC, radušās aizdomas par gangrēnu. Par to ticis informēts aprūpes centra ārsts Visvaldis Slaņķis.

Taču ne brīvdienās, ne nākamajā dienā neatliekamo medicīnisko palīdzību ārsts nav izsaucis, bet esot tikai sazinājies ar ārstniecības iestādes personālu. Kliente vēlāk nogādāta slimnīcā, kur arī mirusi.

Centra vadītāja Astrīda Kroģere par šo gadījumu ir šokēta.

“Es apciemoju savus cilvēkus katru dienu. Ieraugot to kāju, liku, lai viņš momentā vestu uz slimnīcu, bet viņš viņu neaizveda,” sacīja Kroģere.

Pamatojums esot bijis tāds, ka ārsts “nav sarunājis slimnīcā vietu, bet tā jau nenotiek, ja cilvēkam ir akūtas problēmas, tad ātrai palīdzībai ir momentā jāatbrauc”, pauda Kroģere.

Pēc notikušā ārsts ir iesniedzis atlūgumu, paužot, ka SAC vadība nav radījusi viņam atbilstošus darba apstākļus, ir bijusi naidīga pret viņu, stāstīja SAC vadītāja.

Kroģere Slaņķi vaino nolaidībā. Pēc notikušā viņam pieprasīts paskaidrojums, taču tas nav saņemts. Sūdzības par ārsta darbu bijušas arī iepriekš.

Ozolnieku pašvaldība ārsta vietu iestādes budžetā bija likvidējusi, taču viņš šo lēmumu pārsūdzējis tiesā un darbu centrā turpinājis.

Pēc klientes nāves viņš amatu atstājis pēc paša vēlēšanās. Notikušo ārsts komentēt nevēlas. 

“Es pašlaik nevēlētos atbildēt uz to jautājumu. Vai viss, vai ne viss… vienmēr pēc tam mēs esam gudrāki un zinām, kā vajadzēja. Viss šis notiekošais ir tikai tur vispārējās valdošās kārtības sekas, un tas nav atsevišķs gadījums, kurā ārsts kaut ko neizdarīja. [..] Ārstniecības pārvalde to visu risinās, un tad jau tiks skaidrībā,” sacīja Slaņķis.

Pēc Bērziņas nāves ar iesniegumiem uzraugošajās iestādēs vērsusies viņas mazmeita. Pārbaudi sākusi veselības inspekcija

“Veselības inspekcija 18.decembrī ir bijusi pārbaudē attiecīgajā sociālās aprūpes centrā, un šobrīd notiek konkrētā gadījuma izmeklēšanas process, pašlaik mēs plašākus komentārus nevaram sniegt,” norādīja  Veselības inspekcijas preses sekretāre Katrīna Vīksna.

Ja Veselības inspekcijā uzsāktajā pārbaudē tiks atklāti pārkāpumi, par to tiks piemērots brīdinājums, naudas sods, turklāt izmeklēšanu inspekcija var lūgt turpināt jau tiesībsargājošajām iestādēm.

Situācijas izvērtēšanā iesaistījusies arī Labklājības ministrija.

Problēmas ar klienti ārstējošo ārstu aprūpes centra vadībai bijušas jau iepriekš, centrs pat bija iesaistīts tiesvedībā. Arī 1.februārī Jelgavas tiesā ieplānota tiesa, kurā iecerēts skatīt Ozolnieku novada domes pieteikumu par ārsta atbrīvošanu no darba. Taču pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša skaidroja, ka SAC "Zemgale" gatavojas iesniegt pieteikumu par tiesvedības izbeigšanu, jo darba tiesiskās attiecības ar ārstu novembrī ir izbeigtas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti