Sadaļas Sadaļas

Veselības inspekcija iesaka nepeldēties Pasta salas peldvietā Jelgavā

Veselības inspekcija (VI) pirms oficiālās peldsezonas, kas sākās jau trešdien, 15. maijā, pārbaudījusi peldūdens kvalitāti kopumā 57 oficiālajās peldvietās un iesaka nepeldēties Lielupes kreisā krasta Pasta salas peldvietā, Jelgavā.

VI informē, ka ūdens paraugos laboratorijā noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus. Paralēli ūdens paraugu ņemšanai VI speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

Pēc veiktajām pirmajām analīzēm konstatēts, ka visās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts, izņemot Lielupes kreisā krasta peldvietu "Pasta salas peldvieta" Jelgavā.

Šajā peldvietā ir konstatēts palielināts zarnu enterokoku daudzums, kas liecina par iespējamu lokālu piesārņojuma ieskalošanos no sauszemes teritorijas, acīmredzot ar lietus ūdeņiem nedēļas sākumā.

Šajā peldvietā inspekcija neiesaka peldēties tā sauktajām jutīgajām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem, kuriem ir novājināta imūnā sistēmā pēc kādām pārslimotām infekcijas slimībām vai arī ir kādas hroniskas saslimšanas.

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, VI atgādina, ka ūdens temperatūra atsevišķās Latvijas ūdenstilpēs vēl ir salīdzinoši zema, tāpēc, dodoties peldēties, ir jāatceras par būtiskiem piesardzības pasākumiem.

  • Uzsākot peldsezonu,  peldēšanas laikam ūdenstilpē vajadzētu būt īsākam, bet vēlāk, organismam pierodot, peldēties var ilgāku laika periodu. Auksts ūdens var radīt aukstuma šoku, kas izraisa krampjus un nespēju peldēt. Lai izvairītos no muskuļu krampjiem, pēc sakaršanas saulē ūdenī ir jāiet lēnām.
  • Peldēties ir jāpārtrauc, parādoties pirmajām aukstuma sajūtām. Tāpat pirms peldēšanās ir jāizvērtē veselības stāvoklis un peldētprasme, jāizvairās no alkohola lietošanas un pārgalvīgas rīcības ūdenstilpēs.

Peldvietu ūdens kvalitātes monitorings tiks veikts regulāri visas peldsezonas laikā līdz 15. septembrim. Visu oficiālo peldvietu saraksts ir pieejams inspekcijas mājaslapā.

Neoficiālo peldvietu analīzes tiek veiktas pēc vietējās pašvaldības iniciatīvas, piebilda inspekcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt