Veselības inspekcija brīdina: Pēc spēcīgajām lietavām var pasliktināties dzeramā ūdens kvalitāte

Pēc šajās dienās Latvijā piedzīvotajām spēcīgajām lietavām var pasliktināties dzeramā ūdens kvalitāte, brīdina Veselības inspekcija (VI).

Veselības inspekcija brīdina: Pēc spēcīgajām lietavām var pasliktināties dzeramā ūdens kvalitāte
00:00 / 00:27
Lejuplādēt
VI aicina spēcīgo lietavu skarto teritoriju iedzīvotājus pievērst īpašu uzmanību uzturā lietojamā dzeramā ūdens kvalitātei.

Īpaši piesardzīgiem ir jābūt iedzīvotājiem, kuri izmanto vietējās ūdens ieguves vietas un dzeramo ūdeni ņem no seklām akām un spicēm.

"Viennozīmīgi es rekomendētu visiem plūdu skarto teritoriju iedzīvotājiem, kam ir seklās akas, šobrīd uzturā ūdeni lietot vārītā veidā," klāstīja VI Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļas vadītāja Solvita Muceniece. 

Centralizēto ūdensapgādes sistēmu klienti var justies drošāk, jo pazemes urbumi ir vairāk aizsargāti un ūdens piegādātāji rūpējas par ūdens ņemšanas vietu aizsardzības pasākumu ievērošanu.

Jau ziņots, ka pirmdienas pēcpusdienā Latvijas teritoriju šķērsoja ciklona "Tomass" centrs, un ar to saistītās nokrišņu zonas turpināja nest lietavas. Saskaņā meteorologu datiem pirmdien visvairāk nolijis Tukumā, Jūrmalā, Dobelē, Skrīveros un Rīgā. Ūdens līmenis lielākajā daļā Latvijas upju turpināja paaugstināties, tādēļ var applūst arvien plašākas teritorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti