Labrīt

Izstādē "Dzimtas grāmata" varēs aplūkot 12 dzimtu īpašos dārgumus

Labrīt

Valsts kontrole: "Rail Baltica" projekts varētu pārsniegt apstiprināto budžetu

NVD vadītājs: Dienesta prioritāte 2020. gadā - sakārtot e-nosūtījumus

Veselības dienesta prioritāte 2020. gadā - sakārtot e-nosūtījumus

Nacionālais veselības dienests (NVD) kā prioritāti 2020. gadā izvirzījis iespēju e-veselībā izrakstīt e-nosūtījumus, intervijā Latvijas Radio stāstīja NVD vadītājs Edgars Labsvīrs.

Viņš skaidroja, ka pašlaik e-veselībā pieejamas receptes, darba nespējas lapas un Eiropas apdrošināšanas kartes EVAK pieteikšana. Līdz šim NVD koncentrējās uz esošā stāvokļa uzturēšanu. Pēc Labsvīra teiktā, e-veselības lietošana pieaug, un tas nozīmē, ka arī jāstrādā, lai nodrošinātu tās ērtu lietojamību un stabilitāti. Gada beigās, kad lietojumu skaits bijis vislielākais, NVD saskāries ar nestabilu darbību. "Nodarbojamies ar datu bāzes migrāciju, virtualizācijas serveru pārkārtošanu un visu pārējo, lai sistēmu uzlabotu," stāstīja Labsvīrs.

NVD vadītājs norādīja, ka līdz ar trešās kārtas e-veselības Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektu prioritātes šogad būs: e-nosūtījumi un laboratorijas datu centralizācija, kā arī integrācija ar ārējām sistēmām.

Labsvīrs atklāja, ka prioritātes ir saistītas, jo e-nosūtījums ir izstrādāts un darbojas, bet pašlaik nav iespējams nodrošināt, ka tas tiek integrēts ārējo ārstniecības iestāžu sistēmās.

Tuvākajā laikā NVD plāno divus iepirkumus. Viens ir trešās kārtas konsultantu un ekspertu iepirkums. Tajā paredzēts sistēmas audits un arhitektūras aktualizēšana, kā arī uzdevumu rakstīšana darbu izpildītājiem. Šo plānots izsludināt jau janvārī. Otrs konkurss saistīts ar sistēmas uzturēšanu. "Dzīvojam vairāk nekā gadu bez ārējā sistēmas uzturētāja, kas nav normāli," stāstīja Labsvīrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti