Veselības aprūpe Zilupē - divi ģimenes ārsti, «ātrie» un diennakts aptieka

Vistālāk uz austrumiem esošajā Latvijas pilsētā un novada centrā Zilupē veselības aprūpi nodrošina vien divi ģimenes ārsti un neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta brigāde. Tomēr pierobežā dzīvojošie par dzīvi īpaši nesūdzas, vien nosūkstās, ka pie speciālistiem ar nosūtījumu doties uz 35 kilometrus attālo Ludzu vai divtik tālo Rēzekni ir padārgi. Savukārt pašiem speciālistiem uz Zilupi doties neļauj likums.

Zilupiete Tamāra uzskata, ka medicīnas pakalpojumu klāsts novadā neesot pietiekams. Piemēram, trūkstot rentgena, tāpat vajadzētu, lai arī speciālisti biežāk uz šejieni brauktu.

Tā kā šobrīd viņa ir invalīde, uz Ludzu aizbraukt esot problemātiski - automašīnas neesot, jālūdz kāds, lai aizved, bet tam ne vienmēr pietiek līdzekļu. Bet ar sabiedrisko transportu braucot līdz slimnīcai jāmēro tāls ceļš ar kājām.

Tikmēr zilupiete Marija gan teic – labi, ka uz vietas ir nodrošināta analīžu pieņemšana un strādājot atsaucīgi ģimenes ārsti: „Mums ir labi ģimenes ārsti. Bet ļoti žēl, ka vairs nekā nav un mums jābrauc uz Ludzu, Rēzekni, Rīgu, un tas ir dārgi. Protams, žēl, ka vairs nav Zilupē slimnīcas, kas te bija vēl salīdzinoši nesen.”

Uzrunātos zilupiešus priecē, ka vismaz ģimenes ārsta prakse nu jau gadu kā iekārtota izremontētās telpās pilsētas centrā. Agrāk arī tā esot bijusi problēma.

Inga Sviklāne par ģimenes ārsti Zilupes novadā strādā jau vairāk 15 gadus un atceras vēl visas tās iespējas, ko savulaik piedāvājusi vietējā slimnīca. Tā nu slēgta jau daudzus gadus speciālistu trūkuma un arī iedzīvotāju samazināšanās dēļ.

Pašlaik Zilupes bijušajās slimnīcas telpās atrodas sociālās aprūpes centrs jeb pansionāts, kas pēc ģimenes ārstes Ingas Sviklānes vārdiem, šeit ir ļoti nepieciešams vientuļo cilvēku aprūpei. Tāpat centra paspārnē tiek nodrošināti arī zobārsta pakalpojumi.

Tomēr galveno veselības aprūpi Zilupes novadā nodrošina neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta brigāde un divi ģimenes ārsti, bet pie speciālistiem pacienti visbiežāk tiekot sūtīti uz 35 kilometrus attālo Ludzu vai 60 kilometrus attālo Rēzekni. Tomēr arī tur bieži vien trūkstot speciālistu.

Tāpat Inga Sviklāne saredz arī kādu citu valsts mērogā risināmu problēmu, kas tādām attālām pilsētām varētu palīdzēt speciālistu pieejamības nodrošināšanā. Tā būtu biežāka pašu  speciālistu atbraukšana uz Zilupi, kas šobrīd nav iespējama.

Nelielu atspaidu Zilupē veselības aprūpes ziņā nodrošina tas, ka šeit atrodas diennakts aptieka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt