Vērtēs tiesu izpildītāja rīcību, izliekot no dzīvokļa pensionāri

Rezonansi izraisījis internetā publicēts video, kur zvērināts tiesu izpildītājs pēc tiesas sprieduma atgūst nekustamo īpašumu. Sabiedrības sašutumu izsaukušas metodes, kas vērstas pret mājas iedzīvotāju, 83 gadus vecu pensionāri, un viņas radiniekiem, lai panāktu, ka viņi ēku pamet.   

Tā kā pensionāre atteicās māju pamest, tiesu izpildītājs izsauca policiju, kundzi un viņas ģimeni policija no īpašuma izvadīja rokudzelžos, pielietojot fizisku spēku.

Pēc tieslietu ministra Dzintara Rasnača rosinājuma Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome ir pieprasījusi skaidrojumu par tiesu izpildītāja rīcību. Saņemtā informācija tiks iesniegta izvērtēšanai arī Tieslietu ministrijā.

Situācija radusies, jo pensionāres kaimiņiene paņēmusi kredītu bankā un kā ķīlu norādījusi sirmgalves māju. Kredītu bankai sieviete nav varējusi atmaksāt, un māja pārdota izsolē. Lai gan uz ķīlas līguma ir viņas paraksts, pensionāre stāsta, ka tas ir viltots. Neskatoties uz to, civillietā pieņemts lēmums māju izsolīt.

Skaidrojumu  par faktiskajiem apstākļiem šajā civillietā ministrija lūgusi no Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas Daigas Vilsones.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti