Vērtēs prokurora rīcību eksdeputāta Kļaviņa maigā soda lietā

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ierosinājis disciplinārlietu pret prokuroru Arvi Miglānu saistībā ar viņa pieļautajiem pārkāpumiem bijušā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa krimināllietā.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" svētdien vēstīja, ka Miglāna lēmumā Kļaviņa lietā par kompensāciju izkrāpšanu pieļauti vairāki likuma pārkāpumi.

Sākotnēji Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Kļaviņa nodarījumu bija kvalificējis kā dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, par ko Krimināllikumā paredzēta pastiprināta atbildība.

Taču prokurora Miglāna versijā tas pārtapa par mazāk smagu noziegumu. Tādējādi bijušais deputāts tika cauri tikai ar 120 stundu piespiedu darba un pienākumu atmaksāt noziedzīgi iegūtos līdzekļus.

Prokurora Miglāna rīcību tagad vērtēs prokuratūras Atestācijas komisija, bet lēmums par iespējamo disciplinārsodu būs jāpieņem ģenerālprokuroram.

KONTEKSTS:

Sabiedrības uzmanība Kļaviņam pievērsta jūnijā, kad Saeimas deputāti deva atļauju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) veikt kratīšanu viņa īpašumos. Izmeklētājiem ir aizdomas, ka viņš krāpies ar kompensācijām  par degvielu un, iespējams, Saeimas apmaksāto degvielu lējis savas veikalu firmas “Gandrs” automašīnās.

Zaļās partijas valde  4. septembrī vienbalsīgi nolēma apturēt Kļaviņa darbību partijā, bet pēc divām dienām Kļaviņš paziņoja, ka noliek deputāta mandātu.

Kļaviņš 13. Saeimas vēlēšanās nekandidēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti