Vērtēs, kā rīkoties ar «E-bay» izliktajiem Latvijas pirmo prezidentu zvērestiem

Lai vērtētu, kā rīkoties ar interneta izsoļu vietnē «E-bay» izliktajiem Latvijas pirmo prezidentu zvērestiem, otrdien Kultūras ministrijā sasaukta sanāksme, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Nacionālā arhīva vadītāja Māra Sprūdža.

Arhīva vadītāja Sprūdža teic, ka sanāksme ministrijā sasaukta pēc mediju, pašas ministrijas un arhīva, kā arī Valsts prezidenta kancelejas rosinājuma. Sprūdža uzskata, ka gadījumā, ja zvēresti ir autentiski, tiem būtu liela mākslinieciskā vērtība.

„Lai noteiktu, vai tas ir autentisks dokuments, vai tas ir izgatavots reprezentatīviem nolūkiem, nevar izsecināt, skatoties internetā bildes. Tur ir jāveic analīzes, jāsalīdzina paraksti – tas ir tiešām pētnieciskais darbs,” saka Sprūdža.

Viņa norāda, ka oriģinālā šādi materiāli patiešām ir iespējams bijuši. Ja tie ir oriģināli, tad tie ārzemēs, visticamāk, ir ar kāda bijušā Latvijas Nacionālā arhīva darbinieka starpniecību, kurš tagad varētu dzīvot ārzemēs.

Sanāksmē piedalīsies muzeju un arhīvu pārstāvji, kā arī vēsturnieki. Vēstīts, ka «E-bay» par 30 000 ASV dolāru jeb 24 400 eiro tiek piedāvāts iegādāties Latvijas valsts prezidentu Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala un Alberta Kvieša kaligrāfiski parakstītus zvērestus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti