Vēršas policijā aizdomās par viltotiem valodas zināšanu apliecinājumiem 20 taksistiem

Autotransporta direkcija konstatējusi 20 gadījumus, kad autovadītāji, reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, iesnieguši valsts valodas apliecinošus dokumentus ar viltojuma pazīmēm. Vienā gadījumā ierosināta krimināllieta, informēja Autotransporta direkcija.

Līdz šim Autotransporta direkcija policijai ir nosūtījusi 20 taksometru vadītāju iesniegtos dokumentus. Jau šobrīd ir zināms, ka vienā gadījumā Valsts policija ir ierosinājusi krimināllietu, bet otrā gadījumā – resorisko pārbaudi.

Autotransporta direkcija aicina autovadītājus būt godprātīgiem, atgādinot, ka saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par viltotu dokumentu izmantošanu persona var tikt saukta pie kriminālatbildības un sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

No 2020. gada augusta autovadītājiem, lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā, ir jāiesniedz dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas ne zemāk kā B līmeņa 1. pakāpē. Kopš šī prasība ir stājusies spēkā, ir samazinājies sūdzību skaits par to, ka autovadītāji nerunā un nesaprot latviešu valodu.

Tā kā 2021. gadā ir apritējuši trīs gadi, kopš ir ieviesta prasība reģistrēties Taksometru vadītāju reģistrā un šī reģistrācija personai tiek apstiprināta uz trim gadiem,

lielai daļai autovadītāju šogad jāreģistrējas atkārtoti, ko daudzi vadītāji ir izdarījuši.

Visiem autovadītājiem, kuri Taksometru vadītāju reģistrā reģistrējās pirms trim gadiem, kad papildu dokumentus, kas apliecina valodas zināšanas, nebija jāsniedz, tas ir jāiesniedz, veicot atkārtotu reģistrāciju, paziņojumā medijiem skaidroja Autotransporta direkcija.

Šobrīd Taksometru vadītāju reģistrā reģistrēti 6032 autovadītāji. Kopumā no reģistra izslēgti 785 vadītāji, tai skaitā 22 par valsts valodas nezināšanu. Autotransporta direkcija mēneša laikā atsaka reģistrāciju aptuveni 10 autovadītājiem, kuri neatbilst noteiktajām prasībām, tai skaitā nevar apliecināt valsts valodas zināšanas atbilstoši B līmeņa 1. pakāpei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt