Panorāma

Latvija iesniedz Baltkrievijai protesta notu

Panorāma

Uztrauc žurkas un bērnudārzu trūkums

Vērmanes dārza zilās flīzes paslēptas

Vērmanes dārza strūklakas zilās flīzes paslēptas aiz betona masas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīdzinieku iecienītā Vērmanes dārza strūklakas baseina zilās flīzes, kas tur ieklātas pērnā gada nogalē, šorīt atkal ieraudzīja dienas gaismu. Pēc tam, kad šī vēsts pāršalca arī sociālos tīklus, strūklakas baseinā sākās negaidīta rosība un remontdarbi.

Vēl pirms gadu mijas noflīzēto strūklakas baseinu Vērmanes dārzā sociālo tīklu lietotāji nodēvēja gan par bezgaumību, gan vēstures pieminekļa apsmiešanu. Toreiz arī kultūras vēstures eksperti atzina, ka, lai arī aizsargājamā pieminekļa – strūklakas "Gadalaiki" – baseins pats par sevi nav pieminekļa statusā, tas tomēr ir daļa no vēsturiskā parka.

"Šāds risinājums, kas atgādina vairāk, nezinu, kādas dušas telpas vai džakuzi vai tamlīdzīgi... mūsuprāt, šajā objektā, kas ir Vērmanes parks, kas ir pats par sevi piemineklis, nav pieņemams," tā pērnā gada nogalē atzina Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) eksperts Jānis Asaris, kurš uzsvēra, ka šis risinājums nav saskaņots ar pārvaldi. Vai situācija ir mainījusies?

"Uzliktais sīko flīzīšu klājums, kas, protams, mūsu mantojuma pārvaldi nav apmierinājis. Darba veicējiem tika lūgts veikt mākslinieciski arhitektonisko izpēti un tikmēr tātad bija uzlikts šis betona segums kā pagaidu risinājums. Nu, bet viņš ir izrādījies ļoti pagaidu," teica NKMP pārstāve Elvita Ruka.

Šorīt sociālos tīklus atkal pāršalca ziņa par Vērmanes dārza strūklakas flīzītēm. Šoreiz apspriests absurdais fakts, ka tās bija noslēptas aiz ūdeni aizturošas betona masas.

Tātad flīzes netika noņemtas, kā ieteica pieminekļu aizsardzības speciālisti. Gluži pretēji – tām pa virsu uzklāja betona kārtu, kas, kā atzina Latvijas Televīzijas sastaptie remontstrādnieki, uz tādām flīzēm slikti turas, tāpēc arī nokritusi.

"Virsotne no betona paklāja bišķi bija sabojāta. Nu kāds vai ar kājām vai ar ko citu bišķīt sadauzīja viņu, tad tur bija redzams, ka parādījās tās flīzes," skaidroja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko.

Tātad pagaidu betona kārta neizturēja pat astoņus mēnešus, kamēr pilsētas Mājokļu un vides departamentā veic mākslinieciski arhitektonisko strūklakas baseina izpēti. Šobrīd Valsts arhīvā atrasti šīs vietas attēli pirms pēdējā remonta, un jau nedēļas laikā iecerēts saskaņot īsto baseina krāsu, sola departamenta direktors. Vispirms īsto – pelēcīgi brūno – krāsu nodemonstrēs celtniekiem, lai viņi šoreiz nesajauktu. Un, lai nesanāk tā, kā joprojām apgalvo direktors Aļeksejenko, ka toreiz – pērnā gada nogalē - celtnieki paši uz savu galvu nopirkuši zilas baseina flīzītes, ko ieklāt vēsturiskajā vietā.

"Saskaņosim ar nacionālo valsts pieminekļu pārvaldi un iztaisīsim tā, kā bija vēsturiski. (..) Dabūsim rakstisku saskaņojumu, lai pēc tam žurnālistiem nebūtu, ko mums pārmest," klāstīja Aļeksejenko. 

Ar to gan vajadzēja sākt jau ziemā – pirms rīdzinieku un pilsētas viesu iecienītās vietas remontdarbu uzsākšanas.

Tikko notikuma vietā noslēgušies remontdarbi. Zilās flīzes vairs nav redzamas, un strādnieki sola, ka strūklaka darbosies jau otrdien, 18. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti