Vērmanes dārzā pa naktīm atkal sākuši uzdzīvot dīkdieņi

Vērmanes dārzā pa naktīm atkal ir sākuši uzdzīvot dīkdieņi, kas bojā soliņus un piegružo teritoriju. Salīdzinot ar vasaru, kad šī problēma kļuva aktuāla, rudenī parkā reģistrēto pārkāpumu skaits ir palielinājies vairāk nekā piecas reizes.

Pašvaldības policijā gan norāda, ka straujais pieaugums ir saistīts ar biežāku patrulēšanu, nevis aktīvāku dīkdieņu uzdzīvi. Savukārt Rīgas Centra attīstības biedrībā vandalismu parkā gan nav manījuši.

Salauž dēļus, izskrūvē skrūves

Vairāk nekā 200 gadus vecajā Vērmanes dārzā dienas vidū var novērot, ka šeit atpūšas gan rīdzinieki, gan arī ārzemnieki. Taču pa naktīm parks atkal ir kļuvis par iecienītu atpūtas vietu dīkdieņiem, kuri bojā parka soliņus un piemēslo teritoriju.

Vērmanes parks

Iepriekš šī problēma samilza šovasar, kad Rīgas domes atbildīgās komitejas ārkārtas sēdē nolēma, ka naktīs parkā likumsargiem ļaus patrulēt ar automašīnām. Turklāt pie dārza estrādes, kur visbiežāk vērojama uzdzīve, ir uzstādīta videonovērošanas kamera. “Rīgas mežu” pārstāve Ieva Bērziņa atzīmē, ka vasaras otrā pusē parkā kļuva mierīgāk, taču rudenī dīkdieņi atkal ir sākuši uzdzīvot.

“Soli ar visām skrūvēm tika atrauti no bruģa. Soliem ir salauzti dēļi. Ir izskrūvētas skrūves. Šajā vasarā atkritumu daudzums ir palielinājies par 20-25%, salīdzinājumā ar pagājušo gadu.”

Policija sākusi biežāk patrulēt parkā

Pašvaldības policija informē, ka šovasar ik mēnesi Vērmanes dārzā fiksēja vidēji 20 administratīvos pārkāpumus, bet septembrī to skaits pieauga vairāk nekā piecas reizes, kopumā reģistrējot 110 pārkāpumus. Savukārt oktobrī ir jau vairāk nekā 60.

Latvijas Radio korespondents Viktors Demidovs par situāciju Vērmanes dārzā
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Policija gan norāda, ka ievērojamais pārkāpumu skaita pieaugums, visdrīzāk, ir saistīts ar to, ka likumsargi parkā ir sākuši patrulēt biežāk. Savukārt Ieva Bērziņa no “Rīgas mežiem” gan uzskata, ka ar to nepietiek.

“Protokolu skaits norāda, ka darbs šeit tiek veikts, bet ne tādā apmērā. Piemēram, te ir kamera, un te mierīgi tiek izrauti krēsli. Kaut kas šeit nav labi.”

Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis gan ir pretējās domās, apgalvojot, ka likumsargi dara visu iespējamo.

“Mēs esam piesaistījuši salīdzinoši lielus resursus. Protams, mēs katrā vietā policistu nevaram novietot. Turklāt – ja mēs arī novietojam pastāvīgo ekipāžu, tad mēs pēc tam redzam, ka citos parkos pārkāpumus skaits aug.”

Vērmanes parks

Parki ir publiski pieejami

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis no „Par!/Progresīvie” atklāj, ka šobrīd pašvaldības policijas resursi vairāk novirzīti epidemioloģisko drošības prasību kontrolei. Savukārt Rīgas Centra attīstības biedrībā vandalismu Vērmanes dārzā gan nav manījuši.

“Domāju, ka problēma nav auditorijā, kas parku izmanto. Parki ir publiski pieejami. Tur drīkst un var atrasties jebkādi cilvēki – dīkdieņi vai tūristi, vai biznesmeņi. Neredzam mēs tur nekādu problēmu,” stāsta organizācijas valdes loceklis Toms Krilovs.

Viņš norāda, ka parku nepieciešams labiekārtot, ierīkojot papildu apgaismojumu un videonovērošanas kameras. Domes deputāts Edmunds Cepurītis norāda, ka dārzā labiekārtošanas darbi ir plānoti, taču tie, visticamāk, notiks ne agrāk kā 2023. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti