Vērmanes dārzā organizē grāmatu maiņas punktu

Rīgas Centrālā bibliotēka šajā nedēļas nogalē Vērmanes dārzā rīko ikgadējo grāmatu maiņas punktu.

„Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts – tā jau ir tradīcija. Arī Rīgas svētkos jau vairākus gadus pēc kārtas mēs veidojam šādus grāmatu maiņas punktus,” norāda Rīgas Centrālās bibliotēkas pārstāve Māra Grigorevska.

„Grāmatu maiņa notiek bez maksas, maiņas attiecība ir viens pret vienu. Ir iespējams mainīt grāmatas dažādās valodās un dažādās nozarēs. Bibliotēkās ir pieprasīta arī skolas obligātā literatūra. Grāmatai tas ir kā otrs mūžs, jo šīs grāmatas ir bibliotēkās norakstītas kā dubleti vai lasītāju sadāvinātas, un šeit grāmata atrod savu īsto lasītāju,” pauž Grigorevska.

Ikvienam tiek dota iespēja kādu izlasītu vai nevajadzīgu grāmatu iemainīt pret citu. Pasākumam tikusi sagatavota 500 grāmatu liela bāze, kas sastāv no bibliotēkai nevajadzīgiem lasāmvielu eksemplāriem.

Šādā veidā grāmatas netiek izmestas, bet atrod sev jaunas mājas. Pasākumā tiek papildināts arī bibliotēkas fonds, paturot atnestus darbus, kuriem ir augsts lasītāju pieprasījums, piemēram, skolu obligāto literatūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti