Vērmanes dārzā notiks «Darba iespēju karuselis»

Vērmanes dārzā sestdien noritēs „Darba iespēju karuselis”. Tas ir kas līdzīgs vakanču gadatirgiem, kādi jau šajā pavasarī noritējuši vairākos valsts reģionos.

Pasākumā visi interesenti, īpaši bezdarbnieki varēs iepazīties ar darba tirgus iespējām un pašvaldības, valsts un izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem. Bezdarbniekiem būs iespēja brīvā atmosfērā un tiešā kontaktā aprunāties ar potenciālajiem darba devējiem. Rīgā ir ap 25 000 bezdarbnieku, kas ir darba meklējumos, bet pasākums paredzēts ikvienam, kas grib ko uzzināt par darba tirgu.

Vērmanes dārzā dienas garumā pulcēsies darba devēji, lai tiktos ar potenciālajiem darbiniekiem. „Darba iespēju karuselī” vairākos stendos apmeklētājiem piedāvās dažādas iespējas, kas saistītas ar darba un piemērotas izglītības iestādes meklēšanu. Pasākuma mērķauditorija ir ikviens cilvēks stāsta rīkotāja, Rīgas Latviešu biedrības projektu vadītāja Lauma Celma. „Vērmaņdārzā būs gan  Nodarbinātības valsts aģentūra, gan sociālie dienesti, kuri arī ir būtiski cilvēkiem palīdzības saņemšanā. Tāpat būs, piemēram, uzņēmēji, kas darbojas telemārketinga jomā vai ēdināšanas jomā. Būs arī starptautiskās studiju un darba iespējas tieši jauniešiem,” saka Celma.

Paralēli būs iespējas par darbu aprunāties arī ar tādām nevalstiskajām organizācijām kā „Apeirons” vai jauniešu apvienība „Trepes”. Nodarbinātības valsts aģentūrā Rīgā sastaptā jauniete Margarita darbu meklē jau sešus mēnešus, bet jaunā māmiņa Jana šeit ieradusies pirmo reizi, jo nupat zaudējusi darbu. Abas bezdarbnieces iespēju satikt darba devēju brīvā atmosfērā vērtē pozitīvi

„Visas tās darba intervijas parasti ir stīvas, jo cilvēki satraucas, un brīvākā atmosfērā tiešām reizēm ir vieglāk atrast kontaktu ar darba devēju,” norāda Margarita. „Domāju, ka šāda iespēja ir izmantojama, ja tur reāli darba devēji būs uz vietas, nevis tikai skata pēc,” piebilst Jana.

NVA Rīgas reģionālās filiāles vadītāja Vija Račinska stāsta, ka līdzīgi pasākumi šogad izmēģināti jau vairākos Latvijas novados. Lai reģionos piedāvātu aktuālās vakances dažādās profesionālās darbības jomās, šopavasar vakanču gadatirgi ir notikuši Cēsīs, Jelgavā, Liepājā, Jūrmalā un Rēzeknē. Darba meklētājiem kopumā tika piedāvāts teju 800 vakanču, no kurām jau vairāk kā puse ir aizpildītas.

Račinska secina, ka arī Rīgas darba devēji ir atsaucīgi un šādi brīvas atmosfēras vakanču pasākumi varētu kļūt arvien aktuālāki. „Varēs tiešā kontaktā ar darba devējiem aprunāties. Varbūt bezdarbniekiem zudīs viens otrs stereotips par to, ka kāds darbs ir ļoti smags, maz maksā, grūti strādāt naktīs un tamlīdzīgi, jo darba devēji varēs paši skaidrot pozitīvās puses un pārliecināt,” uzsver Račinska.

„Darba iespēju karuselis” Rīgā sestdien noritēs no pulksten 12 līdz pat 16, un rīkotāji cer, ka šis darbavietu gadatirgus kļūs par tradīciju pilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt