Ventspils slimnīcas ārsts: Pie mums ir Covid-19 slimnieki no visa reģiona

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas ārsts Dainis Gīlis atzīst, ka tagad jūtas daudz mierīgāk nekā pavasarī, jo kopš epidēmijas sākuma Covid-19 kļuvis daudz saprotamāks. Pacientiem, kas tiek uzņemti slimnīcā, tiek veiktas analīzes Covid-19 noteikšanai – ne visiem, bet tikai tiem, kuriem ir aizdomīgi simptomi. Tādi pacienti tiek ievietoti atsevišķos boksos līdz tam, kad tiek saņemti rezultāti no Rīgas. Analīzēm ņemtie paraugi tiek apstrādāti galvaspilsētā.

Precizējums

Sākotnējā publikācijā kļūdaini norādīta Gīļa amats, kas ir izlabts 12.10.2020.

 

Koronavīrusa uzliesmojumi pamatīgi ķēruši Kurzemes ziemeļu daļu – Kolkā perēklis ir pavisam jauns un visai liels, saslimušo vidū ir Talsu un Dundagas novadu iedzīvotāji. Ziemeļkurzemes slimnīca šīm vietām ir tuvākā slimnīca, kurā ir infekcijas slimību nodaļa. Arī no Kuldīgas līdz Ventspilij ir tuvāk nekā līdz otrai reģiona lielajai slimnīcai Liepājā.

“Mums pašlaik ir septiņi koronavīrusa slimnieki, tie ir pacienti no visas Ziemeļkurzemes. Viņi nav smagā stāvoklī. Tā arī uzrakstiet!

Bija vairāk, viens no pacientiem bija ļoti smagā stāvoklī, viņu pārveda uz Infektoloģijas centru Rīgā. Bija arī tādi, kas izveseļojās un tika izrakstīti. Kurzemē ir divas infekcijas slimību nodaļas – Ventspilī un Liepājā. Tālāk – jau Rīgā. Uz kurieni vest konkrētu slimnieku, lemj “ātrās palīdzības” reģionālie dispečeri,” Rus.lsm.lv stāsta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis un ārsts Dainis Gīlis. Viņš īpaši uzsver – pacienti, par kuriem aizdomas, ka viņi inficējušies ar koronavīrusu, tiek vesti tikai ar “ātro palīdzību”. Nevis “pēc ģimenes ārsta nosūtījuma” vai “savā gaitā”.

Ziemeļkurzemes slimnīca vēl pavasarī bija gatava uzņemt Covid-19 pacientus, vasarā bija laiks “sagrupēties” rudenī gaidāmajam uzliesmojumam.

Pēc Daiņa Gīļa teiktā, darbinieku profilējošajās nodaļās ir pietiekami. Asa kadru trūkuma nav arī slimnīcā kopumā, lai gan dažu specialitāšu ārsti ir vajadzīgi, tāpat kā medmāsas. “Mums bija ļoti labs medicīnas koledžas izlaidums, daļa medmāsu atnāca strādāt pie mums, tāpēc visasākās vajadzības tika apmierinātas,” viņš norāda.

Ar individuālās aizsardzības līdzekļiem slimnīca ir nodrošināta un, kā saka ārsts, tagad pret jebkuru pacientu ārstniecības iestādē izturas kā pret inficēto, kamēr nav apstiprināts pretējais.

Tiklīdz cilvēks pārkāpj slimnīcas slieksni, viņam jāuzvelk maska, tas attiecas gan uz ambulatoriem pacientiem, gan tiem, kurus atved “ātrie”. Personālam darba laikā ir individuālās aizsardzības līdzekļi, visur ir dezinfektori. “Krājumu mums pietiks pusotram diviem mēnešiem, un tagad arī var mierīgi pasūtīt un nopirkt, problēmu ar to nav,” viņš piebilst.

Bet koronavīrusa testi vairāk netiek veikti visiem pēc kārtas, stāsta dakteris Gīlis.

“To ministrija uz kādu laiku ieviesa, taču tagad analīzes tiek veiktas tikai tiem, kuriem ir inficēšanās pazīmes,” saka Dainis Gīlis. “Apstrāde notiek Rīgā, Infektoloģijas centrā. Katru vakaru pulksten septiņos visi paņemtie paraugi tiek aizvesti uz Rīgu, uz laboratoriju. Naktī pienāk atbildes, tātad nākamās dienas rītā tās jau ir zināmas. Kamēr cilvēks vēl tiek “turēts aizdomās”, viņš atrodas infekcijas nodaļā. Tur visiem ir atsevišķi boksi – mums pavisam šajā nodaļā ir 20 gultu. Mēs viņu uzreiz tur ievietojam, ņemam analīzes, gaidām rezultātus un pēc tam pārvedam uz attiecīgo nodaļu.”

Bet ja slimnīcā nonāks pacients, kuram ir Covid-19 bez simptomiem un pilnīgi cita, ar infekciju nesaistīta diagnoze?

“Tieši tāpēc pie mums visi arī uzvelk maskas. Un tagad mums nav norādījumu no Veselības ministrijas, ka jāveic testi visiem, kuri tiek uzņemti slimnīcā,” atbild dakteris Gīlis. Pēc viņa teiktā, tagad viņš jūtas citādi nekā vasarā: “Protams, mierīgāk. Mēs tagad vairāk zinām par šo slimību, sākumā taču nezinājām, cik tā ir lipīga un kā izplatīsies. Saslimstības līkne tagad iet uz augšu visās valstīs. Un mūsu uzdevums ir nomierināt sabiedrību. Ja cilvēkam ir aizdomas, ka viņš inficējies, jāpaliek mājās un jāzvana ģimenes ārstam.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti