Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pacientiem komplikācijas pēc kataraktas operācijas

Ventspils slimnīcā komplikāciju dēļ aptur kataraktas operācijas

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ vairākiem pacientiem pēc kataraktas operācijām radušās komplikācijas, tāpēc līdz visu apstākļu noskaidrošanai šīs operācijas apturētas, liecina informācija Ventspils domes mājaslapā.

Veselai acij lēca ir caurspīdīga, kataraktas gadījumā tā ir saduļķojusies. Šo redzes bojājumu ķirurģiskā ceļā ik gadu Latvijā labo aptuveni 3000 pacientu. Ja nav sarežģījumu, 90% pacientu redze uzlabojas.

Sestdien, 14.oktobrī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā 26 pacientiem veiktas kataraktas operācijas. Šobrīd vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ 10 pacientiem ir radušās medicīniska rakstura komplikācijas, kas pieprasa tālāku ārstēšanos operējošā ārsta uzraudzībā.

Ziemeļkurzemes slimnīcas vadītājs Juris Lācis: Par kataraktas operācijāmLaura Dzērve
No šiem 10 pacientiem seši bija vērsušies pēc palīdzības svētdien, 15.oktobrī.

Pirmdien, 16.oktobrī, slimnīca ir sazinājusies ar visiem pacientiem, kuriem veiktas kataraktas operācijas, un ir atklātas komplikācijas vēl četriem pacientiem. Šos pacientus pirmdien ir paredzēts nodot turpmākai ārstēšanai pie operējošā ārsta.

Slimnīcā notiek visu apstākļu izvērtēšana ar mērķi noteikt komplikāciju rašanās cēloni, kā arī uz laiku tiek apturēta acu kataraktas operāciju veikšana.

Slimnīca informēs par veiktās pārbaudes rezultātiem.

Slimnīcas vadība par notikušo komentāros ir skopa.

 “Šobrīd, kā jau minēts, iemesli vēl nav skaidri. Es vēlreiz atkārtoju - visu, ko varējām sniegt, to mēs esam snieguši," sacīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

Oficiāli neapstiprināta informācija no vairākiem avotiem liecina, ka operācijas veikuši ārsti no Rīgas. Veselības inspekcija sola iesaistīties, sadarbojoties ar Ventspils slimnīcu tad, kad tā būs saņēmusi kādus rezultātus par to, kāds ir  problēmu iemesls.

Slimnīca ir paņēmusi uz pārbaudēm uzsējumus, meklējot infekcijas avotus, gan arī citas lietas, bet inspekcijai šobrīd nav informācijas, ka būtu zināms kāds konkrēts iemesls.

Informācija par pacientu veselības stāvokli netiek izpausta, taču Latvijas Televīzija guva apstiprinājumu informācijai, ka pašlaik deviņi no Ventspilī operētajiem pacientiem ārstējas Rīgā, Stradiņa slimnīcā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt