Ventspils ostā uziet vienu no lielākajām «melnās nozvejas» kravām pēdējos gados

6300 eiro – ar šādu naudas sodu Valsts vides dienests (VVD) sodījis firmu, uz kuras kuģa atrada apjomīgu nereģistrētu lomu – 38,5 tonnas zivju.

Pirms mēneša, naktī pārbaudot zvejas kuģus Ventspils ostā, Vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori uz kāda kuģa atklāja vienu no lielākajiem nedeklarētajiem zvejnieku lomiem pēdējos gados, tā saukto “melnās nozvejas” kravu - zivis, kas nebija norādītas nozvejas žurnālā.

“Kuģis bija deklarējis 11,2  tonnas reņģu un brētliņu, bet patiesībā uz kuģa bija par 38,5 tonnām vairāk. Oficiāli būtu jāsūta ziņojums divas stundas pirms ienākšanas ostā, kurā norāda nozvejoto daudzumu, kā arī zivju daudzums jānorāda elektroniskajā zvejas žurnālā. To nebija izdarījuši. Bija tikai norādītas 11,2 tonnas. Netika slēpta... zivis bija rūmēs, un viņi ar pumpjiem pumpēja ārā.

Turpmāk pievērsīsimies arī pārstrādātāju kontrolei, jo galu galā šīs zivis, kas netiek deklarētas, kaut kur kāds pārstrādā,” saka VVD Zvejas kontroles departamenta direktora vietnieks Miks Veinbergs.

Pieķertā firma jau iepriekš sodīta par zvejas noteikumu pārkāpumiem, bet ar tik lielu nereģistrētu lomu iekritusi pirmo reizi. Par šādu pārkāpumu juridiskās personas var tikt sodītas ar naudas sodu līdz 14 tūkstošiem eiro.

Vides dienests nolēma piemērot 6300 eiro naudas sodu. Tas aprēķināts, nozvejotās tonnas sareizinot ar reņģu un brētliņu cenu. Kuģa kapteinim piešķirti soda punkti.

Tā kā pārkāpumi notikuši atkārtoti, uzņēmums nevarēs nākamgad saņemt Eiropas Savienības atbalsta maksājumus.

Ja firma nelabosies, nākotnē tai var atņemt zvejas tiesības un piemērot lielākus sodus.

Kā atzīst Valsts vides dienesta pārstāvji, pēdējos gados nereģistrēti zivju lomi fiksēti samērā reti, taču tagad to skaits atkal pieaudzis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti