Dienas ziņas

Par e-nosūtījumu darbību bažas arī pierobežā

Dienas ziņas

Aiztur Leonu Bemhenu

Ventspils novada Stiklos apbalvo ugunsgrēka dzēsējus

Ventspils novada Stiklos godina ugunsgrēka dzēsējus

Ceturtdien Ventspils novada Stiklos tika pieminēti taģiskie notikumi, kad jūlja vidū Valdgales pagastā uzliesmoja meža ugunsgrēks, kurš turpinājās gandrīz mēnesi. Toreiz situāciju sarežģīja arī ilgstošais sausums. Tika apdraudētas gan Stiklu ciema iedzīvotāju dzīvības, gan īpašumi, tādēļ tika izsludināta evakuācija. Tomēr lielākā daļa iedzīvotāju nolēma palikt un iesaistīties ugunsgrēka dzēšanā.

"Palīdzēju ar savu tehniku, ar atbalstu, jo šis bija ļoti sarežģīts notikums, kur teritorijas plānojums ir pietiekoši sarežģīts. Mums ļoti palīdzēja tas, ka iedzīvotāji pateica – kur ir piebraukšanas ceļi, kur mēs varam paņemt ūdeni, kur mēs ūdeni varbūt nevaram paņemt, jo mūsu tehnika netiks klāt," stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ventspils daļas komandieris Inguss Mellers.

Stiklos tika izvietots koordinācijas centrs. Rūpes par visu ugunsgrēka dzēšanā iesaistīto cilvēku ēdināšanu uzņēmās Stiklu internātskolas kolektīvs. Savu atvaļinājumu pedagogi aizvadīja strādājot virtuvē, lai nodrošinātu ar brokastīm, pusdienām un vakariņām ap 200 cilvēku.

Stiklu internātpamatskolas direktore Lienīte Alsberga atminas, ka dzēšanas darbu sākums bijis ļoti grūts. "Pēc tam jau kaut kā aizgāja un tad beigās, kad jau ugunsgrēks bija beidzies, tad mēs teicām – mums kaut kā tomēr pietrūks," saka Alsberga.

Veiksmīgā ugunsgrēka likvidēšanā vietējo iedzīvotāju pašaizliedzīgā rīcība nospēlēja svarīgu lomu, atzīst VUGD. Ugunsdzēsēji uzraudzījuši, lai neviens nepārkāptu drošības tehnikas noteikumus. Kā pateicību par ieguldījumu pagājušās vasaras notikumu dalībniekiem šodien tika pasniegti apbalvojumi, kuru dizaina autore ir jaunā māksliniece Sindija Mačtama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt