Dienas ziņas

Vidzemē NMPD moderns autoparka papildinājums

Dienas ziņas

Lielvārdē ieskandina festivālu «Baltica2015»

Vidusskolēniem maksās stipendijas

Ventspils novada bērnus lauku skolās mēģinās noturēt ar stipendijām par labām sekmēm

Abās divās Ventspils novada vidusskolās tiks ieviesta prakse par labām sekmēm audzēkņiem maksāt stipendiju. Tādējādi lauku skolas arī mēģinās noturēt apkaimes bērnus, lai tie nepārietu mācīties uz pilsētu mācību iestādēm.

Kamēr skolnieki izbauda vasaras brīvlaiku, atbildīgās iestādes domā, kā uzlabot mācību procesu skolās. Mazapdzīvotajā Ventspils novadā aktuāls ir jautājums par audzēkņu skaitu. Ugāles vidusskolas direktore uzskata, ka pilsētas jauniešu vecāki apzinās, cik svarīgi ir iegūt vidējo izglītību.

"Jo tālāk no pilsētas, tad reizēm šķiet, ka vecāks nesaprot izglītības nozīmi bērna dzīvē. Vecāks vēlas, lai bērns pabeidz, teiksim, kādu tehnikumu vai koledžu, lai viņi pēc iespējas ātrāk sāk pelnīt iztikas līdzekļus," stāsta Ugāles vidusskolas direktore Lāsma Millere.

Jau ceturto gadu Ugāles skolā neizdodas nokomplektēt klasi, kurā ir vismaz 20 audzēkņu - kāds izvēlas profesionālās mācību iestāde, kāds dodas uz pilsētas skolām. Ventspils novada dome, pārņemot kolēģu pieredzi, no jaunā mācību gada nolēma ieviest stipendijas par labām sekmēm vidusskolā.

"Jo augstāka nopelnītā  atzīme, jo augstāka stipendija – sākot no 6,5 ballēm, tad ir 20 eiro mēnesī. Par 7,5 ballēm ir 30 eiro mēnesī. Ar 8,5 ballēm – 40 eiro mēnesī," teica Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams.

Ventspils novada izglītības pārvaldes vadītājs prognozē, ka stipendiju saņems vismaz trešā daļa audzēkņu, jo centralizēto eksāmenu rezultāti šajās skolās ir augstāki par vidējo rādītāju valstī.

"Grūti salīdzināt procentuāli, jo novadā skolēnu skaits ir diezgan neliels un tāpēc, piemēram, viena skolnieka neveiksme novelk vidējo procentu bieži vien uz leju – tā kā kopumā vidēji mēs esam augstāk nekā valstī,” norāda Ventspils novada domes izglītības pārvaldes vadītāja Aina Klimoviča.

Stipendiju par labām sekmēm ieskaitīs kontā un tērēt šo naudu būs atļauts pēc paša stipendiāta ieskatiem.

"Kad skolēni ir uzzinājuši robežas, no kādas vidējās atzīmes tiks maksāta stipendija, tad daži tomēr saka: „Ai, man tur tomēr pietrūka!”,” tā Ugāles vidusskolas direktore.

Pedagogi uzsver, ka novada skolu iespējas ir tikpat labas kā pilsētās. Pateicoties pedagogu entuziasmam, bez pamata programmām audzēkņiem tiek piedāvātas arī fakultatīvās nodarbības.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt