Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspils novadā slēgti divi valsts autoceļi

Ventspils novadā applūst lauki un ceļi

Daudzviet Latvijā lauku ceļi kļuvuši neizbraucami spēcīgo lietavu dēļ. Ventspils novadā nesen slēgti divi valsts autoceļi Ziru un Ugāles pagastā. Nozīmīgākais no tiem ir Ziru pagastā, jo līdz šim tas tika izmantots, lai pārvadātu skolēnus. Apkārtējie lauki pārvērtušies par ezeru, kurā labi jūtas gulbju bars, bet ceļš pārplūdis, jo Užavas upe daudzviet izgājusi no krastiem.      

Ventspils novada domes darbinieki katru dienu saņem sūdzības no iedzīvotājiem, kuri ar lauku ceļu stāvokli ir neapmierināti. Problēmas ir pilnīgi visos pagastos, jo tieši Ziemeļkurzemē rudens lietavas bijušas īpaši spēcīgas un līst vēl joprojām.

“Situāciju varētu raksturot kā diezgan kritisku šobrīd, jo reti kurā pagastā nav kaut kādas problēmas ar pārplūdušiem ceļiem, pārplūdušiem māju  pagrabiem,” atzina Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

 “Šobrīd ir informācija gan no Tārgales pagasta, gan no Piltenes un Ziru pagasta, ka ir šie ceļi applūduši, arī kāds no pašvaldības ceļiem tiks slēgts, ir slēgti divi valsts ceļi. Ziru pagastā ceļš ir tieši svarīgāks arī pašvaldībai, jo pa to brauc skolēnu autobuss un šis ceļš savieno Ziru ciemu ar Ventspils – Liepājas šoseju,” sacīja Mucenieks.

Konkrētais autoceļš Ziru pagastā ir salīdzinoši labā stāvoklī, nesen vairākos tā posmos izrakti meliorācijas grāvji, bet tas vairs nespēj situāciju mainīt, jo pārplūdusi Užavas upe. Ceļu satiksmei nācies slēgt.

“Un ir viens pašvaldības ceļš, kas ir pārplūdis. Arī runājot ar vecākiem cilvēkiem, tie cilvēki neatceras, ka kaut kad būtu tāds laiks bijis un tādi plūdi, it sevišķi rudenī,” stāstīja Ziru pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Ceriņa.

Arī sastaptais pagasta Ziru pagasta iedzīvotājs Maigonis Upenieks apstiprināja, ka savā mūžā šādus plūdus piedzīvo pirmo reizi. Viņš gan ikdienā nav izmantojis slēgto autoceļu, tomēr situācija jau kļūst nopietna arī viņa pagalmā.

“Man jau tā vieta ir zema vispār, mežs un viss ir tāds... Vispār ir tāda zema vieta. Tā parasti jau nav tik traki, bet nu šogad jau nenormāli ir,” sacīja Maigonis Upenieks.

Autoceļus atjaunot būs iespējams vien pavasarī, kad saule un vējš tos nožāvēs.

Jau tuvākajās dienās Ventspils novada pašvaldībai nāksies izvērtēt situāciju citā pagastā, jo no krastiem draud iziet arī Usmas ezers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti