Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspils novadā protestē pret reformu

Ventspils novada Ancē protestā pret reformu gatavo būrus pūcēm

Ventspils novada Ancē otrdien, 3. martā, gatavoja būrus pūcēm. Cilvēki pulcējās, ne tik daudz domājot par putnu dzīves apstākļu uzlabošanu, bet gan, lai protestētu pret teritoriālās reformas pašreizējo modeli, kas paredz Ventspili apvienot ar novadu. Viens no būriem paredzēts tieši reformas modelim un, kā teica akcijas dalībnieki, tas jānogremdē dziļajos Rīgas pagrabos uz visiem laikiem.

Ances muižas parka varenajās eglēs patiešām vairākus gadus mitinās pūču ģimene. Pagājušajā vasarā skaistos putnus izdevies arī nofotografēt, un šie attēli paredzēti katram, kurš piedalījies šīs dienas aktivitātēs.

"Šīs dienas galvenais uzdevums ir izteikt neapmierinātību ar esošo teritoriālās reformas izstrādāto modeli un pie reizes veikt arī ļoti labu darbu. Mēs visi kopīgi uztaisīsim būri esošam teritorijas novadu reformas modelim," stāstīja Ances pagasta pārvaldes vadītāja Aira Kajaka.

Izveidojot vienotu administratīvo teritoriju, apvienojot Ventspils pilsētu un novadu, katra pagasta ikdiena mainīsies. Kopējais viedoklis visiem viens – lauki kļūs tukšāki, iedzīvotāji būs spiesti mainīt dzīvesvietas.

"Vārves pagastā ir ļoti daudz zemnieku un ļoti attīstītas zemnieku saimniecības, un es šaubos, vai pilsētā īpaši interesēs tas, kas notiek laukos, no kurienes būtībā nāk dzīvība, no kurienes nāk maizīte, labība, no kurienes nāk viss. Vai mums vēl ir cerība, ka kaut kas var manīties? Jā, mēs ceram, cerība mirst pēdējā, jo vairāki novadi ir apvienojušies un piedalīsies šai akcijā. Mēs ceram ļoti, ka ieklausīsies mūsos, jo solīja jau vadība atbraukt uz pagastiem un tikties ar iedzīvotājiem, lauku cilvēkiem, bet neviens nav uzskatījis par vajadzīgu un ieklausījies mūsu viedokļos," klāstīja Vārves pagasta pārvaldes vadītāja Gunita Ansone.

Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs tikmēr sprieda: "Tās prognozes ir ļoti nepatīkamas saistībā ar skolu, tās būšanu Tārgalē, un par pakalpojumiem iedzīvotājiem tieši Tārgalē, jo Ventspils tuvums varētu, teiksim tā – to infrastruktūru pārcelt uz pilsētu, ka jādodas ir uz pilsētu."

Ventspils novada iedzīvotāji piedalīsies arī ceturtdien plānotajā protesta akcijā, kad savu neapmierinātību ar teritoriālās reformas modeli cilvēki izteiks daudzviet Latvijā. Vispirms Popē pulcēsies novada amatiermākslas kolektīvi, lai dotos gājienā, bet vēlāk notiks protesta  brauciens ar smago tehniku no Popes līdz pat Usmai.

KONTEKSTS:

Likumus reformas īstenošanai Saeima grib pieņemt līdz 2020. gada maijam, pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām. 

Sākotnēji administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu bija plānots samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas nemainīs. Vēlāk izvēlējās izveidot vēl vienu jaunu - Ulbrokas novadu, bet pēc diskusijām koalīcija vienojās arī saglabāt Liepāju, Daugavpili un Rēzekni kā atsevišķas pašvaldības. Tāpat, bet bez lauku teritorijām plānots atstāt arī Rīgu un Jūrmalu.

Pretēji iepriekš dotiem solījumiem, netiks veidots jauns Sēlijas novads, bet Varakļāni paliks Vidzemē. Jaunajā novadu kartē būs tikai viena atkāpe no Vides  aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosinātā – Saulkrastu novads.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt