Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pārcels Rīgas maršruta taksometru stacijas pieturu

Ventspils dome dala prēmijas

Ventspils dome sankciju ēnā dala prēmijas; trīs domnieki atsakās no naudas

Ventspils dome, tuvojoties gada nogalei, iepriecinājusi sevi ar prēmijām. Visas četras prēmētās vadošās  amatpersonas ir partijas “Latvijai un Ventspilij” biedri. Vēlāk gan trīs no domniekiem esot atteikušies no prēmijām.

Latvijas Televīzijas rīcībā nonākušie dokumenti liecina, ka iespaidīgas pirmssvētku prēmijas saņems Ventspils domes izpilddirektors Aldis Ābele, kā arī visi trīs domes priekšsēdētāja vietnieki – Didzis Ošenieks, Guntis Blumbergs un Jānis Vītoliņš. Visas četras prēmētās amatpersonas ir partijas "Latvijai un Ventspilij" biedri.

  • Didzis Ošenieks par ieguldījumu Ventspils sociālās jomas attīstībā saņems naudas balvu – 1150 eiro.
  • Guntis Blumbergs par ieguldījumu veselības nozares attīstībā saņems 1109 eiro.
  • Jānis Vītoliņš par ieguldījumu Ventspils siltumapgādes nozares attīstībā saņems 950 eiro lielu naudas balvu.
  • Pie vislielākās prēmijas ticis izpilddirektors Aldis Ābele. Viņš saņems 1800 eiro.

Pamatojums – Ventspils pašvaldības veiksmīgs darbs aizvadītajā gadā. Prēmija noteikta 74% apmērā no Ābeles 2438 eiro lielās mēnešalgas.

Šādu prēmiju pasniegšana Ventspils domē ir regulāra tradīcija. Domes deputātu vērtējumi par šo praksi atšķiras.

"Pār Ventspili nav sankciju ēnas. Sankcijas ir noteiktas Ventspils brīvostas pārvaldei mums nezināmu iemeslu dēļ. Šajā gadījumā runa ir par pašvaldības darba vērtējumu.

Ir pagājis gads. Acīmredzot pēc to kolēģu vērtējuma, kas lēma par šo jautājumu, gads ir bijis veiksmīgs. Ja tas lēmums ir tāds, ka arī pašvaldības vadības cilvēkiem ir vērtējums pozitīvs un paveikts veiksmīgs darbs, tad likumīgi nav nekādu ierobežojumu šo naudas balvu piešķirt," klāstīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš ("Latvijai un Ventspilij").

Tikmēr Ventspils pilsētas domes opozīcijā esošās "Vienotības" deputāts Ģirts Valdis Kristovskis pauda: "Tas ir neētiski un izaicinoši sabiedrībai, ņemot vērā, ka ir šādas sankcijas ar visām izrietošajām sekām, un apbalvojamās personas ir līdzatbildīgas par šo seku cēloņiem un iestāšanos."

No amata pienākumu pildīšanas atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam naudas balva nav piešķirta. Taču, viņaprāt, mēra vietnieki un izpilddirektors savas prēmijas godam pelnījuši.

"Ja cilvēki ir nopelnījuši, tad vajag maksāt, jā! Vajag maksāt! Cilvēkiem vienmēr jāpasaka paldies. Ir uzbūvēta koncertzāle! Jūs te visi esat rīdzinieki.

Jums nav nekas uzbūvēts! Vot, tiem kas uzbūvēja, tiem vajag pateikt paldies. Un ne tikai Ābelem vai kam, bet visiem ventspilniekiem. Jūs - rīdzinieki - neko neesat uzbūvējuši, tā ka – brauciet mājās!" teica Lembergs.

Vēlāk gan Vītoliņš LTV informēja, ka viņš, Blumbergs un Ošenieks nolēmuši atteikties no naudas balvām.

Vītoliņš saņemto prēmiju esot jau atmaksājis.  "Pašreizējos apstākļos, kad skaidri sagaidāms pašvaldības ieņēmumu samazinājums sankciju dēļ pret brīvostas pārvaldi, nāksies pārskatīt 2020. gada budžeta projektu. Tādēļ jātaupa pašvaldības līdzekļi," skaidroja Vītoliņš.

Izpilddirektors Ābele pašlaik slimības dēļ nav darbā, tādēļ par viņa plāniem attiecībā uz prēmiju ziņu pagaidām nav.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienotās Valstis iekļāvušas  Lembergu globālajā Magņitska sankciju sarakstā, liecina ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojums. Tajā Lembergs nosaukts par oligarhu; uzskaitīti iemesli iekļaušanai sarakstā. Vēl sankciju sarakstā iekļautas  četras organizācijas - Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija.  

ASV noteiktās sankcijas ir jāievēro arī bankām Latvijā. ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV sankcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti