Ventspils dome ar iedzīvotājiem sazināsies tiešsaistē

Ņemot vērā situācija ar vīrusa izplatību un nepieciešamību strādāt attālināti, Ventspils pilsētas dome ar iedzīvotājiem piedāvās sazināties attālināti – izmantojot tiešsaistes saziņu jeb čatu. E-pārvaldes uzlabošanu pašvaldībā plānots īstenot līdz nākamā gada sākumam. Ventspils pašvaldības pārstāvji pieļāva, ka Latvijā nekur citur šāda sistēma, visticamāk, netiek izmantota, taču zināms, ka saziņai ar pašvaldības darbiniekiem cilvēki mēdz izmanto sociālos tīklus un citus saziņas veidus. Projekta īstenošanai paredzēts izmantot finansējumu no Covid-19 vīrusa izplatības seku samazināšanai paredzētā valsts aizdevuma un pašvaldības budžeta. Projektu īstenos Ventspils Digitālais centrs.

Ventspils dome ar iedzīvotājiem sazināsies tiešsaistēInga Ozola

Pašvaldībām nācies iet līdzi laikam un piemēroties pārmaiņām, spriež Ventspils domes izpilddirektora vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos Egons Spalāns. Tā pakāpeniski ieviesti elektronizēti risinājumi, un vīrusa izplatība šos procesus tikai veicina:

„Protams, Covid-19 to pastiprina un paātrina tādā izpratnē, ka mēs daudzas lietas bijām pieraduši darīt klātienē, tad tagad arvien vairāk lietu darām neklātienē. E-pārvaldība ir viens no instrumentiem. Ir jāpārkārto gan dokumentu plūsmas, gan pakalpojumu vadības sistēmas.”

Ventspils pašvaldība izmantos Covid-19 vīrusa izplatības seku samazināšanai paredzēto valsts aizdevumu 150 tūkstošu eiro apmērā un 50 tūkstošus eiro no pašvaldības budžeta, lai ieviestu viedās tehnoloģijas pašvaldības darbā un uzlabotu saziņu ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

„Ventspils diezgan mērķtiecīgi strādā pie tā, lai varētu pakalpojumus sniegt pēc vienas pieturas aģentūras principa. Tas nozīmē, ka cilvēkam jāvēršas vienā vietā un tur var saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus no pašvaldības. Ja iepriekš tas bija līdzīgi kā bankā, vēršoties jebkurā filiālē mēs varam iegūt bankas pakalpojumu, tad šobrīd mēs cenšamies izveidot šādu vietu ''online'' – virtuāli.

Cilvēks var pieslēgties, sazināties ar pašvaldības darbinieku, noskaidrot interesējošos jautājumus, tādā veidā, neapmeklējot pašu pašvaldību, saņemt tās pakalpojumus,”

klāsta domes pārstāvis Spalāns. „Līdz šim šādas tiešsaistes sarakstes nav pienācīgi novērtētas, sarunas saglabājas rakstiskā formā, ko iespējams nodot tālāk kādam citam pašvaldības darbiniekam, ir norādīts vārds, uzvārds, adrese un tamlīdzīgi.”

Projekts nebūs sarežģīts, saka pašvaldības pārstāvis, tiks pielāgotas esošās sistēmas. Tajā pašā laikā rodas jautājums, kāpēc nevar izmantot pieejamo un plaši izmantoto ''WhatsApp''?

„Diemžēl „WhatsApp” nedod iespēju viņu integrēt nevienā ārējā sistēmā, tā ir slēgta sistēma, kas grib rādīt savas reklāmas un grib pārdot cilvēku paradumu datus reklāmdevējiem, līdz ar to mēs nevaram to izmantot un nākas taisīt pašiem savu,” skaidro Spalāns.

Projektu īstenos Ventspils Digitālais centrs. Centra direktore Elīna Kroņkalne piebilst, ka tagad tiks papildināta jau iepriekš izstrādāta dokumentu apstrādes vide, piemēram, līgumu izpildes kontrole:

„Piemēram, tiek noslēgts līgums par kādu darbu izpildi. Sistēma palīdzēs lietvežiem un pārējiem pašvaldības darbiniekiem šīs līguma izpildes kontrolēt. Sistēma brīdinās, ka pienācis kārtējais termiņš.”

Ventspils Digitālā centra direktore skaidro, ka daudz izdarīts iepriekšējos gados, kas ļāvis arī salīdzinoši ātri reaģēt uz ārkārtas situāciju šajā pavasarī.

''Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija veica aptauju, cik mēs esam gatavi strādāt attālināti saistībā ar Covid-19. Digitālais centrs un mēs IT saimniecībā daudzus gadus esam darbojušies un cīnījušies, un tad martā, kad parādījās šī ārkārtas situācija un bija pirmais lēciens uz attālināto darbu, tas bija straujš un negaidīts, – tad mēs varam sev uzsist pa plecu un teikt, ka izglītības iestādes bija labi sagatavotas, Ventspilī katram skolotājam ir portatīvais dators, un mēs mācām pedagogus dažādiem interesentiem IT risinājumiem.”

Pašvaldības pārstāvis Egons Spalāns Latvijas radio skaidroja, ka šobrīd cilvēki var nākt uz pašvaldību, protams, maskās, bet ''mēs nezinām, kas būs tālāk, tāpēc notiek gatavošanās tam, ka var nākties strādāt attālināti.''

KONTEKSTS:

Oktobra vidū Ventspils pilsētas dome nolēma atbalstīt Ventspils pilsētas pašvaldības projekta “Viedo tehnoloģiju ieviešana biznesa vides uzlabošanai Ventspilī” realizāciju.

Ar Covid-19 izplatību saistītās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai svarīgi ir uzlabot iedzīvotāju apkalpošanu, automatizēt iestāžu iekšējos un starpiestāžu sadarbības procesus, lai sekmētu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, atvieglotu administratīvos procesus iedzīvotājiem un uzņēmējiem un veicinātu informācijas pieejamību.

Projektu plānots realizēt 2020. gadā, un plānotais projekta kopējais apjoms ir 200 000 eiro, tajā skaitā 75% jeb 150 000 eiro plānots finansēt no Covid-19 vīrusa izplatības seku samazināšanai paredzēta valsts aizdevuma un 25% jeb 50 000 eiro no pašvaldības budžeta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt