Sadaļas Sadaļas

Ventspils dome aicina tiesu atcelt Lembergam noteikto apcietinājumu

Aivara Lemberga pārstāvētas partijas biedri no „Latvijai un Ventspilij” Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēdē apstiprināja sagatavoto lēmuma projektu, kurā aicina augstākā līmeņa tiesai atcelt Lembergam noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu. Lemberga partijas biedri uzskata, ka nepamatoti tiesa viņam noteikusi apcietinājumu.

Ventspils dome aicina tiesu atcelt Lembergam noteikto apcietinājumuLinda Spundiņa

Aivara Lemberga partijas biedri no „Latvijai un Ventspilij” uz ārkārtas domes sēdi sagatavojuši lēmuma projektu. Tajā ar roku rakstīts „steidzami”. Tas nozīmē, ka pilsētas deputātiem steidzamā kārtā ir jālemj par sagatavoto aicinājumu tiesai atcelt Lembergam noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu.

Par šādu aicinājumu balsoja Lemberga partijas deputāti: Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, Uldis Boitmanis, Igeta Gredzena, Aigo Gūtmanis, Ilze Buņķe un Andris Grigalis. Savukārt pret bija Aivis Landmanis ("Reģionu alianse"'/"Reformu partija"), Ivars Landmanis (Nacionālā apvienība/ “Vienotība”/ Latvijas Reģionu apvienība) un Dace Korna (“Vienotība”).

Opozīcijas deputāts Aivis Landmanis Latvijas Radio norādīja, ka šādas sēdes sasaukšana liecina par deputātu mēģinājumiem izmantot domes līdzekļus savu subjektīvo jautājumu skatīšanai. “30 gadus un vairāk, kad domē bijuši vieni un tie paši cilvēki, kuri visas darbības veikuši Lemberga vadībā un Lemberga interesēs. Katrā gadījumā viņi nevarēja nezināt par tām darbībām, ko Lembergs veica, un par to, par ko viņu tagad tiesā, un daudzām citām, par kurām netiesā. Šis kārtējo reizi pierāda, kā un ar kādām metodēm Ventspils pilsētas dome strādā, ka ir pilnībā sajaukta partija ar domes administrāciju.

Jo nekādā gadījumā domei nebūtu jāinterpretē un jāpauž kaut kādu cilvēku subjektīvais viedoklis par lietām, kas nav tās kompetencē,” uzskata Landmanis.

Ventspils domes priekšsēdētāja vietniekam Jānim Vītoliņam („Latvijai un Ventspilij”) tiesas noteiktais drošības līdzeklis Lembergam šķiet nepieņemams: “Mēs ar savu domes lēmumu, ja tas tiks pieņemts, lūdzam tiesu izvērtēt, vai piemērotais drošības līdzeklis ir samērīgs. Jo mums ir neizprotams, kādēļ šāds drošības līdzeklis ir piemērots. Mēs nerunājam par spriedumu, par saturu, par procesu.

Mēs runājam tikai un vienīgi par drošības līdzekli, kas, manuprāt, ir nesamērīgs.”

Lemberga krimināllietas tiesnese Irīna Jansone šādu drošības līdzekli iepriekš pamatoja ar to, ka sprieduma izpilde varētu būt apgrūtināta no apsūdzētā puses, ja viņam nebūtu piemērots apcietinājums.

Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks Vītoliņš uzsvēra, ka Lembergs līdz šim ir sadarbojies ar tiesībsargājošajām institūcijām. Bet cietumsods liedzot viņam pilnvērtīgi sagatavoties apelācijas tiesai. “Tādā veidā arī tiek apdraudēta viņa veselība. Viņš ir jau zināmā vecumā, un tā nav tā labākā vieta, kur uzturēties. Un arī viņš tiek atrauts no ģimenes, kas, manuprāt, arī nav pareizi. Viņam ir mazs bērns,” pauda Vītoliņš.

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs trešdien, 24.februārī, veica kriminālprocesuālās darbības iepriekš sāktā kriminālprocesā. KNAB darbinieki paviesojās Ventspils domē un citās pašvaldības institūcijās, to Latvijas Radio apstiprināja arī deputāts Vītoliņš. “Tie jautājumi, kurus uzdeva, KNAB pārstāvjiem, tiekoties ar mani, nekādā veidā nebija saistīti ar pirmdien pasludināto pirmās instances spriedumu domes priekšsēdētājam,” sacīja Vītoliņš.

Kā jau politiķis norādīja, KNAB darbiniekiem bija saruna ar viņu, taču, lai neietekmētu izmeklēšanu, viņš plašāku informāciju nevar sniegt. Viņam arī neesot informācijas, vai līdzīgas sarunas bijušas ar citiem kolēģiem no domes.

KONTEKSTS:

Pēc 12 gadus ilgušas tiesāšanās pirmās instances tiesa pirmdien, 22. februārī, pasludināja saīsināto spriedumu tā sauktajā Aivara Lemberga tiesas prāvā. Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecus gadus cietumā , 20 000 eiro naudas sodu un mantas konfiskāciju. Tostarp tiesa nolēma konfiscēt arī Lembergam piederošo nekustamo īpašumu Puzē.

Lembergs tika atzīts par vainīgu kukuļņemšanā, naudas atmazgāšanā, neatļautā dalībā mantiskā darījumā, dokumentu viltošanā, kā arī savu īpašumu slēpšanā. Savukārt Lembergs atzīts par nevainīgu apsūdzībās par lēmumu pieņemšanu, atrodoties interešu konfliktā, un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Aivara Lemberga dēlam Anrijam Lembergam tiesa piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 2 gadiem un vienu mēnesi, bet tiesas zālē neapcietināja. Uzņēmējam Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu, bet tiesas zālē neapcietināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt