Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsos darbu atsāk vairāki ēdināšanas uzņēmumi

Ventspils bibliotēka turpina strādāt

Ventspils bibliotēkā izdomāta radoša metode darbam sociālās distancēšanās laikā

Lasīšana ne tikai īsina laiku pašizolācijas apstākļos, bet ir nepieciešama arī studentiem un skolēniem, tāpēc Ventspils bibliotēkā izdomātas metodes, kā turpināt darbu ārkārtējā situācijā.

Pēc ārkārtējās situācijas paziņošanas valstī Ventspils bibliotēkas bija slēgtas vien nedēļu. Šajā laikā tapa radoša lasītāju apkalpošanas sistēma. 

Ventspils bibliotēkās nenotiek kontakts ar  grāmatu lietotāju, bet dienā tiek izsniegts 50 - 70 grāmatu.

Grāmatas iespējams pasūtīt trīs veidos: rakstot uz e-pastu, zvanot vai pasūtot izvēlētās grāmatas Ventspils reģiona kopkatalogā. 

Grāmatu izsniegšana bibliotēkās notiek ļoti specifiski - atstājot iesaiņotu pasūtīto grāmatu foajē. 

"Mēs pieejam radoši. Mēs izmantojam bibliotēkā pieejamos resursus: avīzes. Kā lasītāji atzinuši - patīk tas veids. Viņš ir vienkāršs un oriģināls!" par grāmatu iesaiņošanu pastāstīja bibliotēkas darbinieks Kārlis Lithens.

Īpaši aktīvi grāmatu piegādi izmanto studenti. Situācija atrisināta arī tiem, kas devušies pašizolācijā ārpus Ventspils pie savām ģimenēm: augstskolu studentiem nosūtot grāmatas ar pakomātu starpniecību.  Šādā gadījumā studenti sedz sūtīšanas izmaksas. 

"Sākumā es biju sabijusies. Domāju, kā tad mēs turpināsim studēt. Bet viss notiek. Nekas nav apstājies," uzsvēra Ventspils bibliotēkas lasītāja Zane Kugelberga.

Tā kā bibliotēkas ir slēgtas fiziskiem apmeklējumiem, grāmatu nodošanas termiņš tiek pagarināts līdz ārkārtējās situācijas beigām. Bet pastāv arī alternatīva - grāmatas var iemest speciālajās nodošanas kastēs, kas atrodas pie bibliotēkas ieejas. 

Pēc tam, kad grāmatas saņemtas atpakaļ, tās iziet divu nedēļu karantīnu. Grāmatas tiek dezinficētas, bibliotekāri lieto individuālos drošības līdzekļus. 

Ikdienā grāmatu pasūtīšana pa tālruni aizņemot daudz vairāk laika, tomēr prieks par iespēju attālināti studēt un lasīt ir visu paaudžu ventspilniekiem.

Latvijā pašlaik bibliotēkas strādā dažādi. Ir pašvaldības, kur bibliotēkas ir slēgtas. Un ir tādas, kur grāmatas tiek piegādātas, piemēram, ar autotransportu.

KONTEKSTS:

Latvijā līdz 12. maijam bija izsludināta ārkārtējā situācijas, kas paredz daudz ierobežojumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos. Cilvēki bija aicināti bez iemesla neiziet no mājām, mazgāt rokas, kā arī, esot sabiedriskās vietās, ievērot divu metru distanci no citiem. Tagad līdz 9. jūnijam ārkārtējā situācija pagarināta, bet cilvēkiem ļaus pulcēties līdz 25 grupā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti