Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pēc trim dienām – «Dod pieci!» starts

Kā vietējie iedzīvotāji Ventspilī vērtē pēdējos ar Aivaru Lembergu saistītos notikumus

Ventspilnieki satraukti par Lembergam un ostai noteiktajām ASV sankcijām

ASV lēmums globālajā sankciju sarakstā iekļaut Aivaru Lembergu, Ventspils brīvostu un vairākas Latvijā bāzētas organizācijas spiedis politiķus pieņemt vairākus neatliekamus lēmumus. Taču vienlaikus tas radījis satraukumu ventspilniekos, jo osta un tajā strādājošie uzņēmumi ir lielākie darba devēji pilsētā.

Aivara Lemberga, brīvostas un vairāku vietējo organizāciju nokļūšana tā sauktajā ASV Magņitska sankciju sarakstā ventspilniekiem ir sāpīgs temats. Taču vērtējumi nav viennozīmīgi. Gados vecāki ventspilnieki ir lojāli no amata pienākumu pildīšanas atstādinātajam domes priekšsēdētājam, bet gados jaunāki pilsētnieki jau ilgojas pēc pārmaiņām pilsētā.

“Jā, nu to noteica ne tikai amerikāņi. To mūsu [tieslietu ministrs Jānis] Bordāns, bija Amerikā un iedeva dokumentus. Tā raksta NRA [''Neatkarīgā Rīta Avīze''] un ne tikai viņi. Tā ka – atvainojiet, tādā gadījumā tā ir valsts nodevība! Nu, bet kā var sūdzēties citai valstij par savu valsti? Man vairāk uztraukums par pilsētu kā tādu. Tas nenāks par labu ne Ventspils pilsētai, ne iedzīvotājiem. Vai ir bijis kāds tiesas lēmums, ka viņš ir notiesāts, tas Lembergs? Nav taču! Demokrātiskā valstī tā nedara – vispirms pieņem tiesas lēmumu un tad pārējais,” saka ventspilnieks Imants.

Arī Santa un Marta kritiskas:

“Nu ja nomainās, tad man nedos Ziemassvētkiem naudu. Vienīgi tas mani satrauc. Tā man ir labi – skaista pilsēta, viss kārtībā.” - “Jā, viss kaut ko viņš dar’ labi. Mums Ventspils tik skaisti uztaisīta. Ko vēl vajag? Drīzāk vajag to Saeimu likvidēt. Tos, kas viņu rakstīja iekš’, tos vajag likvidēt.” - “Saeima, visi zaga. Un tad, kad te nāca tā Strīķe. Un ko, ko viņi labu darījuši? Neko! Un tas Kristovskis! Ko viņš labu dara Ventspilij? Neko!”

Savukārt students Guntis spriež, ka pārmetumi korupcijā varētu nebūt bez pamata: “Nu, šis ir tāds jautājums... Es domāju, ka varētu būt. Piemēram, tas pats Lembergs – mērs jau viņš varbūt nav slikts, bet korumpants varbūt viņš ir tomēr.”

Turpretī Uldis pārmetumus korupcijā uzskata par nepamatotiem: “Es domāju, ka nekas nemainīsies. Ir labi tā, kā ir.”

“Tā ir diezgan liela problēma, pirmkārt, mūsu kungam Lembergam. Tas var ietekmēt arī strādājošos cilvēkus, pirmkārt, jau tos 2000 cilvēkus, kas strādā mūsu brīvostā. Būtu, no vienas puses, labi kaut ko mainīt mūsu pilsētā. Tā kā jaunu domes priekšsēdētāju. Tas, iespējams, būtu par labu,” saka ventspilnieks Antons.

“Man liekas, ka maini ko gribi – nekas labāks nebūs. Šeit četri cilvēki to Ventspili valda. Rīgā tur vairāk, kā nekā pilsēta arī lielāka. Bet tur – tie paši mēsli, ja tā runāt godīgi. Un, kas tiek pie pilnā galda, tas negrib ne ar vienu dalīties,” saka Andrejs.

Tomēr gan Lemberga atbalstītāji, gan kritiķi ir vienisprātis, ka viņa iekļaušana sankciju sarakstā pilsētas vārdam un reputācijai godu nedara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti