Ventspilī vēsturiskajā Gūtšmitu namā taps vienots klientu apkalpošanas centrs

Valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinājuši apvienoto projektēšanas un būvdarbu iepirkumu arhitektūras pērles – vēsturiskā Gūtšmitu nama Ventspilī, Kuldīgas ielā 2 pielāgošanai valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām – vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei, informēja VNĪ.

Ēkā pēc atjaunošanas plānots izvietot piecas institūcijas – Valsts ieņēmumu dienestu (VID), Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), Valsts darba inspekciju (VDI) un Ventspils pašvaldību, tādejādi ieviešot "vienas pieturas aģentūras" principu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā.

Ēkas pārbūvi plānots pabeigt līdz 2022. gada 31. decembrim. Interesenti dalībai iepirkumā tiek aicināti iepazīties ar dokumentāciju un pieteikties līdz 19. jūnijam.

Plānots, ka visa ēka tās pilnā apjomā – 1912,1 kvadrātmetrs (m2) tiks nodota valsts un pašvaldības iestādēm ilgtermiņa nomā. VID lietošanā plānots nodot 895,8 m2, VSAA – 563,8 m2, NVA – 219,7 m2, VDI – 136,0 m2 un Ventspils pašvaldībai – 96,7 m2. Projekts tiks īstenots no VNĪ resursiem, izmaksas atgūstot ilgtermiņa nomas maksas veidā.

Gūtšmitu nams

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savulaik celta kā dzīvojamā māja, kas kopš 19. gadsimta 40.gadiem piederēja Gūtšmitu dzimtai. 20. gadsimta sākumā tajā īsu laiku atradusies banka. Kopš 1927. gada grezno īpašumu no dzimtas atpirkusi Ventspils pašvaldība un tajā līdz 1940. gadam strādāja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Zemesgrāmatu nodaļa un citas pašvaldības iestādes. No 1945. līdz 2013. gadam ēkā atradās Milicijas iecirknis un šīs funkcijas ēka saglabājusi līdz mūsdienām – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tajā līdz 2013. gadam atradās Valsts policija.

Gūtšmitu nams

"Ar būvnieku strādāsim pēc “Projektē un būvē” principa, pamatojoties uz jau izstrādāto projektēšanas uzdevumu. Atjaunojot vēsturiskās ēkas tehnisko un vizuālo stāvokli, ievērosim Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes prasības un Ventspils pilsētas apbūves noteikumus.

Uzlabosim ēkas energoefektivitāti, kā arī palielināsim tās kopējo platību par 63% līdz 1,9 tūkstošiem kvadrātmetru ar jaunu piebūvi un labiekārtotu ēkai piegulošo teritoriju,

radot patīkamu vidi ne tikai ēkā strādājošajiem, bet arī Ventspils iedzīvotājiem un viesiem," norādīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Gūtšmitu nams

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti