Ventspilī turpina izbūvēt pazemes atkritumu konteinerus

Ventspilī turpina izbūvēt pazemes atkritumu konteinerus, kas veicina tīrību pilsētas teritorijā. Viens no argumentiem izbūvēt pazemes tipa konteinerus ir fakts, ka pilsētā bieži ir vējains un atkritumus iznēsā putni.  Ventspils pašvaldība atkritumu apsaimniekošanas modernizāciju uzsāka 2017. gadā, un tagad iesāktais darbs turpinās.   

Vienā no pilsētas daudzdzīvokļu māju iekšpagalmiem Latvijas Radio uzrunāja jaunu sievieti Ilmu, kura tikko iznesusi sadzīves atkritumus, lai tos iemestu pazemes konteinerā. Tas izbūvēts jau agrāk, tāpēc viņai ir savi secinājumi par ieguvumiem un trūkumiem. 

„Mums bija tie parastie konteineri, tad bija cilvēki, kuri neaiztaisīja konteinerus, tad kaijas vilka visu ārā pa sētu. Pazemes [konteineri] ir ļoti labi, vienīgi ļoti ātri piepildās, tāpēc katru dienu jāizved,” stāstīja Ilma.

Ventspils pašvaldība jau 2017. gadā uzsāka atkritumu apsaimniekošanas modernizāciju, kad arī sāka uzstādīt pazemes atkritumu konteinerus.

Ventspilī turpina izbūvēt pazemes atkritumu konteinerusInga Ozola

  Ventspils labiekārtošanas kombināta sanitārās tīrīšanas iecirkņa vadītājs Vilnis Krauze pastāstīja, ka “pirms mums to aizsāka Valmierā ar somu konteineriem. Ventspilī šis projekts sākās 2017. gadā. Rudenī tika nodoti ekspluatācija pirmie pieci konteineri, šis jaunais ir sestais”.

  “Ventspils izvēlējās modeli, ka pirmajā reizē izvēlējāmies divus dažādus ražotājus, lai notestētu, kas labāk patiktu iedzīvotājiem. Pēc iedzīvotāju aptaujas un rezultātiem esam izvēlējušies vācu ražotāju. Tie ir dažāda tipa, bet iebūvējami pazemē,” stāstīja Krauze.

  Komunālās pārvaldes kvalitātes inženieris Jānis Klimovičs, stāstot par jaunāko objektu, kas uzstādīts pie Ventspils Augstskolas, uzsvēra vairākas priekšrocības gan iedzīvotājiem, gan atkritumu apsaimniekotājiem.

  „Šis jaunais ir daļēji iebūvējams zemē, taču tieši šādus ir visvieglāk apsaimniekot, arī lietotājiem ievietot atkritumus. Konteineros ir pazemināta temperatūra, aptuveni 6 grādi, kas novērš nepatīkamās smakas izdalīšanos,” skaidroja Klimovičs. 

  Ventspils labiekārtošanas kombināta sanitārās tīrīšanas iecirkņa vadītājs Vilnis Krauze skaidroja, ka princips daļēji iebūvētajam un pilnībā zemē iebūvētajam konteineram ir vienāds, taču ir nianses, kas atšķiras.

  „Pilnībā pazemē iebūvētajam ir vieglāk tas, ka var nospiest ar kāju pedālīti, ielikt maisiņu un tas automātiski izkrīt. Bet daļēji iebūvētā konteinerā ir jāatver vāks pašam un tad jāieliek maisiņš. Mums kā ostas pilsētai ir svarīgi, ka atkritumus neiznēsā kaijas, kas ir lielākie konteineru pārraudzītāji. [Tagad] apkārtne vienmēr ir tīra,” norādīja Krauze.

  Jaunajos objektos arī nākotnē Ventspilī plānots turpināt uzstādīt pazemē iebūvējamos un slēgtos konteinerus, kas ir apkārtējai videi draudzīgāki.   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti