Dienas ziņas

Rallija «Liepāja» laikā nogāzies helikopters

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspilī trūkst treneru

Ventspilī trūkst treneru

Sporta speciālisti ceļ trauksmi, ka treneru sastāvam nav paaudžu nomaiņas. Lai gan Sporta Pedagoģijas akadēmija ik gadu sagatavo pietiekamu skaitu sertificētu treneru, tie līdz sporta skolām nenonāk. Būtiski šo problēmu izjūt arī Ventspils Olimpiskais centrs.

20 gadu laikā, kopš Ventspilī pastāv Olimpiskais centrs, pilsētā jūtami attīstījusies sporta infrastruktūra, pateicoties kam Ventspilī pārstāvēti vairāk nekā 40 sporta veidi. Vienlaikus ar sporta bāzes attīstību pieaug arī nepieciešamība pēc augstas kvalifikācijas treneriem, bet pēdējos gados kļuvis aizvien sarežģītāk piesaistīt šādus sportistus.

“Acīmredzot tie darba apstākļi un atalgojums ir tāds, ka jaunie speciālisti neraujas strādāt, tas nav viegls darbs, tu esi gan tēvs, gan māte tiem sportistiem, gan menedžeris, gan sagādnieks, gan reizēm šoferis un pavārs un gan darba laikā, gan brīvdienās,”norāda LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Ventspilī šo problēmu risina finansiāli stimulējot trenerus, kuru audzēkņi starptautiska līmeņa sacensībās uzrādījuši augstus rezultātus. Savukārt vidējā mēnešalga sporta trenerim ir 600 eiro mēnesī.

“Tā ir taisnība, ka tieši šī mazā trenera alga atbaida daudzus jaunos trenerus uzsākt sekmīgu trenera karjeru,” atzīst Olimpiskā centra „Ventspils” valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis.

Airēšanas trenere Ruta Šauberga, kuras darba stāžs ir garāks nekā pusgadsimts, izaudzinājusi vairākus desmitus sportistu. Viņa uzsver, ka trenera darbs nevar balstīties tikai uz materiālo atalgojumu.

“Tas nav naudas darbs, ja tev viņš patīk un ja tu viņu gribi, tad tev ir jānāk un tev ir jābūt, un... kā saka – ar sirdi un dvēseli visam tam jāpieiet ir,” saka airēšanas trenere Ruta Šauberga.

Sporta nozares speciālisti uzsver, ka mūsdienās jaunatne neiesaistās trenera darbā tikai idejas dēļ. Apstākļi ir tādi, ka daudzus uztrauc darba algas jautājums, bet sporta skolas nevēlas aicināt darbā trenerus tikai tādēļ, lai aizpildītu tukšās štata vietas.

“Ir jāmaina tā sporta treneru darba uzskaites sistēma un vairāk jāorientē tas darbs uz sasniedzamo rezultātu vai normatīvu izpildi nevis tikai uz formālo žurnālu vešanu un atskaitīšanos ar ķeksīšiem par nostrādātajām,” uzskata Aldonis Vrubļevskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti