Panorāma

SM gaidīs informāciju par L.Loginovu

Panorāma

ES aptur sankcijas pret Baltkrieviju

Ventspilī cietušais mazulis miris

Ventspilī smagi cietušā bērna dzīvību neizdodas glābt

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārstiem nav izdevies glābt gadu un trīs mēnešus vecā puisēna dzīvību – viņš piektdienas rītā slimnīcā nomiris, atzina slimnīcas pārstāve Dace Preisa.

Vaicāta, vai māte bijusi klāt bērna ārstēšanas procesā, BKUS pārstāve noteica, ka mamma slimnīcā pie sava bērna ieradusies vienu reizi - ceturtdienas, 29.oktobra, vakarā un tajā pašā dienā devusies prom.

Saistībā ar šo gadījumu BKUS sociālās vietnes "Facebook" profilā ievietojusi ierakstu, kurā teikts, ka ārsti ir iemācījušies pieņemt to, ka ne vienmēr ir iespējams glābt pacienta dzīvību. "Taču tas, ko ir grūti pieņemt un ar ko samierināties nav vienkārši, ir apziņa, ka daļa šo traģēdiju varēja arī nenotikt."

Šodien slimnīcā izdzisa kāda bērna dzīvība. Mediķu darbā šādas cīņas ir ikdiena, tāpēc ārsti ir iemācījušies pieņemt to,...

Posted by Bērnu klīniskā universitātes slimnīca on Friday, October 30, 2015

Ventspils pilsētas bāriņtiesas vadītāja Zaiga Rudņicka lsm.lv stāstīja, ka zēna ģimene bijusi sociālo dienestu uzmanības lokā, ņemot vērā, ka mātei iepriekš atņemti trīs bērni. Taču sieviete regulāri sadarbojusies ar sociālajiem dienestiem, arī vedusi bērnu uz nepieciešamajām pārbaudēm pie ārsta.

"Nevienam nebija nekādu bažu, ka varētu notikt kas tāds, kas notika," teica Rudņicka, norādot, ka tagad viss ir policijas ziņā - kriminālprocesā pārbaudīt, vai notikušajā ir bijuši kādi pārkāpumi.

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga LETA sacījusi, ka, izmeklējot apstākļus, kādos Ventspilī smagus savainojumus guva un vēlāk no gūtajām traumām slimnīcā Rīgā mira vienu gadu vecais zēns, policija liecinieka statusu piemērojusi bērna mātei un viņas radiniekam, kurš zēnu nelaimes brīdī pieskatīja.

Jau vēstīts, ka zīdainis ar redzamiem miesas bojājumiem un bezsamaņā Ventspils slimnīcā nokļuva otrdienas rītā. Vēlāk bērns pārvests uz slimnīcu Rīgā.

Sākotnējā informācija liecina, ka bērns it kā esot izkritis no bērnu gultiņas. Tomēr, ņemot vērā bērna stāvokli, policija nolēma uzsākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus.

Zināms, ka gadu un trīs mēnešus vecais puisēns bija atstāts pie mātes radinieka, kas izsaucis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, iepriekš norādīja policijā.

Rudņicka iepriekš LETA atzina, ka Ventspilī neskaidros apstākļos smagi cietušā vienu gadu vecā bērna mātei pirms pieciem gadiem ar bāriņtiesas lēmumu atņemti trīs bērni.

Iemesls bērnu atņemšanai gan nav bijusi vardarbība vai alkohola lietošana ģimenē, bet gan bērniem nepiemēroti sadzīves apstākļi, kā arī mātes atteikšanās ievietot bērnus slimnīcā, neraugoties uz viņu veselības problēmām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti