Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atzinība pensionētam policijas pulkvedim

Ventspilī pensionētam policijas pulkvedim Dzelzkalējam piešķir augstu atzinību

"Mēs sākām ar 60% policistu vakancēm un četru gadu laikā kļuvām par labāko Valsts policijas pārvaldi valstī"- tā saka pensionētais pulkvedis Anatolijs Dzelzkalējs. Viņš šonedēļ saņēma  Latvijas policijas simtgadei veltīto medaļu un pateicību par darbu. Bet nu vēsture atkārtojas - šobrīd  Ventspils iecirknī ir vismaz 25 brīvas vakances.

Latvijas valsts policijas simtgades medaļas pasniegšana pieredzes bagātajam pulkvedim Anatolijam Dzelzkalējam ir viens no pirmajiem darbiem, ko publiski veic Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa jaunais policijas priekšnieks Ansis Zanders.

Anatolijs Dzelzkalējs jau bērnībā sapņojis būt tikai un vienīgi par policistu, strādajis milicijā, valsts neatkarības pirmajos gados izveidojis Ventspils policijas pārvaldi.

"Faktiski tika dibināta valsts, lielākā daļa krieviski runājošo aizgāja prom. Trūka apmēram 60% personāla. Gāja tik grūti, ka nevar parunāt," atminas Dzelzkalējs.

Anatolijs Dzelzkalējs sava dienesta laikā saņēmis vismaz piecas medaļas, bet kā vērtīgāko min Barikāžu piemiņas zīmi. Toreiz Anatolijs pēc savas iniciatīvas organizēja miliču grupu, kas kā bruņota grupa devās aizsargāt valsts svarīgāko telefoncentrāli. "Mēs bijām tie Latvijas laika policisti - miliči, kas naktī uz 21. janvāri aizbraucām ar autobusu bruņoti un bruņuvestēs," stāsta Dzelzkalējs.

Anatolija Dzelzkalēja vadībā četru gadu laikā Ventspils policijas pārvalde kļuva  par labāko valsts policijas reģionālo pārvaldi, tas tika oficiāli atzīts jau 1996. - 1997. gadā. Ir pagājuši divdesmit pieci gadi, policijā veiktas reformas, pārvalde reorganizēta par iecirkni, un ļoti daudzi policisti aizgājuši no sava darba. Starp viņiem arī sevišķi svarīgo lietu izmeklētāja, tagad  pensionētā policijas darbiniece Inese Volkoviča.

Ventspils iecirknī šobrīd visvairāk vakanču ir Kārtības policijā. Sava nozīme bijusi biežajai vadības maiņai pēdējos gados, savi mīnusi policijas reformām, un nenoliedzams ir fakts, ka policisti izmanto priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju.

"Tikpat svarīgi, kā jauno kadru piesaiste, ir motivēt veco kadru piesaisti. Tos darbiniekus, kas strādā dotajā brīdī. Lai nedodas uz citiem dienestiem. Ne vienmēr šī motivācija var būt finansiāla. Ir jāmeklē citas iespējas. Citi veidi, kā šos kadrus noturēt," pauda VP Kurzemes reģiona Ventspils iecirkņa priekšnieks Ansis Zanders.

Valsts policija ir reformu priekšā. Ventspils iecirkņa vadītājs uzsver, ka valsts policistam jākļūst pamanāmākam ielās, jābūt pieejamākam un universālākam. Jāsamazina birokratisko papīru daudzums, jāmaina kriminālprocesu un administratīvās atbildības likums. Un ne mazsvarīgi: jāmotivē pensijas vecuma policisti palikt dienestā, lai tik svarīgo praktisko pieredzi nodotu jaunajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti