Ventspilī par viena miljona eiro piesavināšanos tiesā trīs siltumapgādes uzņēmuma darbinieces

Ventspils tiesa piektdien, 18. martā, turpinās skatīt krimināllietu par vairāk nekā viena miljona eiro piesavināšanos no uzņēmuma "Ventspils siltums" kases. Noziegums pastrādāts pirms pieciem gadiem.

Kā vēsta tiesa, paredzams, ka tiesas sēdē šodien turpināsies debates, kas iepriekšējā sēdē ilga piecas stundas, taču netika pabeigtas. Prokurors trim šajā lietā apsūdzētajām bijušajām "Ventspils siltuma" darbiniecēm prasa piemērot reālu cietumsodu – no deviņiem mēnešiem līdz četriem gadiem.

Kompānijas "Ventspils siltums" vadība 2010. gada beigās vērsās tiesībsargājošajās institūcijās par uzņēmumā konstatētu zādzību. Personas, kuras varēja būt iesaistītas šajā nodarījumā, nekavējoties tikušas atstādinātas. Par notikušo policija sāka kriminālprocesu. Prokuratūrai nodotā lieta liecina, ka kriminālvajāšana sākta pret trim bijušajām uzņēmuma "Ventspils siltums" darbiniecēm par vairāk nekā 700 000 latu jeb vairāk nekā miljona eiro piesavināšanos no uzņēmuma kases.

Noziegums inkriminēts «Ventspils siltuma» Abonentu daļas vadītājai, galvenajai grāmatvedei un kasierei. Agrākā redakcijā Krimināllikuma pants par tāda apmēra piesavināšanos paredzēja sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu. Pašreiz spēkā esošās normas likumdevējs padarījis maigākas, ļaujot sodīt ar līdz desmit gadiem aiz restēm, turklāt mantas atņemšana vairs nav obligāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti