Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Lūdz palīdzēt ar galdniecības instrumentiem

Dienas ziņas

«Radio pieci» sak maratonu «Dod pieci!»

Ventspilī joprojām novērš vētras sekas

Ventspilī joprojām novērš «Billijas» nedarbu sekas

Vētra “Billija” Latvijas novadus plosīja pagājušās nedēļas nogalē, bet seku novēršana turpinās joprojām. Ventspilī dārzos un parkos nogāzti daudzi desmiti koku, bet lielākie postījumi šoreiz daudzdzīvokļu ēku fasādēm. 

Šonedēļ tiek skaidrots, vai fasāžu siltinājums, kas neizturēja brāzmas, uzlikts neatbilstīgi būvniecības standartiem vai vainojama tikai stihija.  

Vētra, kas Kurzemi sasniedza vēlā piektdienas vakarā, izrādījusies nedaudz stiprāka nekā prognozēts – Kurzemē vēja ātrums pārsniedza 33 metrus sekundē.

Vēl otrdien Ventspilī vērojamas zaru kaudzes, jo kopš svētdienas nācies aizvest ap 50 nolūzušu koku un koku zaru, bet atbildīgie dienesti skaita zaudējumus.

„Lielākā daļa bija tomēr balkonu apšuvumi, 39 kopā mēs saskaitījām, un kopumā mums ir 41 ēka cietusi, tā kā bojājumu skaits mums ir ap 70,” lēš „Ventspils nekustamo īpašumu” tehniskais direktors Valērijs Pļiskovs.

Visvairāk nedēļās nogales vētrā Ventspilī cietuši namu balkoni, sagāzti žogi un norauti Ziemassvētku rotājumi, tomēr Gatim, kas savu uzvārdu nevēlējās minēt, vētra sagādājusi vislielāko pārsteigumu.

”Zvans pie durvīm, tur stāv kaimiņiene, viņa saka: nāciet, tā mašīna ir jūsu!? Tad es iznācu ārā un jā, mašīna ir zem apmetumiem,” atceras Gatis.

Iemesls automašīnas bojājumiem ir nokritušais ēkas siltinājums, kas pievērsis pašvaldības būvinspekcijas uzmanību - izrādās, ka vienoti normatīvi siltināšanas standartiem Latvijā stājušies spēkā vien 2011. gadā un ēkas, kas ir nosiltinātas agrākā laika periodā, vairs neatbilst šīm prasībām.

Tā tas ir arī ar vētras izpostītajam ēkām Ventspilī, kas siltināšanas programmās piedalījās jau  no  2004. līdz 2006. gadam, izmantojot citas tehnoloģijas.

„Apsaimniekotāji nav piesaistījuši ne projektētājus, kas viņiem dotu precīzus risinājumus, kā būtu jāsiltina pareizi, ne arī tās tehnoloģijas. Un visi tie siltināšanas procesi.. Nu, tie bija pašā pirmsākumā,” skaidro Ventspils administratīvās inspekcijas vadītājs Jurģis Rasa.

Vētrā cietušo ēku iedzīvotāji saņēmusi vēl kādu nepatīkamu ziņu, izrādās, ka apsaimniekotāji nav ēkas apdrošinājuši pret vētras  postījumu riskiem, tādēļ siltināšanai ņemtais kredīts tagad būs jāpapildina ar  izmaksām bojājumu novēršanai.  

Ventspils pilsētas būvniecības administratīvajā inspekcijā skaidro, ka ir bijuši gadījumi, kad normatīviem  neatbilstoša siltināšana  Ventspilī ir tikusi apstādināta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt