Dienas ziņas

«Dod pieci» viesojas prezidenti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspilī daudzdzīvokļu mājām applūduši pagrabi

Ventspilī daudzdzīvokļu mājām applūduši pagrabi

Ventspilī un novadā pēdējo četru mēnešu laikā reti bijušas dienas bez lietus. Gan laukos, gan pilsētā ūdens krājies māju pagrabos. Dienesti nespēj tikt galā ar dabas stihijas radītajām sekām. Speciālisti apgalvo – kamēr nav mazinājies gruntsūdens līmenis, ūdeni izsūknēt no daudzdzīvokļu māju pagrabiem nav jēgas.

Daudzdzīvokļu māju pagrabi ir appludināti lietainā rudens un nu jau arī lietainās ziemas dēļ. Pēdējo četru mēnešu laikā nokrišņi ir ļoti intensīvi. Ja pārstāj līt, tad tikai uz neilgu laiku. Atbildīgie dienesti saņem daudz sūdzību no iedzīvotājiem par applūdušajiem pagrabiem.

"Mūsu apkalpojošie dienesti iet ar zābakiem faktiski, jo klāt vairs ar kurpēm nevar tikt. Tādu situāciju, godīgi sakot, neatceros," teica SIA "Ventspils nekustamie īpašumi" tehniskais direktors Valērijs Pļiskovs.

Pagrabi ir pirmie, kas cieš, jo tajos nav izbūvēta drenāžas sistēma. Pārsvarā ar šādu problēmu saskaras mājas, kuras ir celtas sešdesmitajos gados. Bet problēmas radās arī tajās daudzdzīvokļu mājās, kuras ar šādu sistēmu ir aprīkotas.

"Mūsdienās pagrabā daudz ko vairs neglabā, tādas vērtīgas mantas parasti nenes. Jebkurā gadījumā viņiem jābūt sausiem," teica Pļiskovs.

No mitruma var rasties pelējums un sēnīte, kas būtiski var ietekmēt cilvēka veselību. Speciālisti iesaka izbūvēt drenāžu sistēmu, kura veido savienojumu ar centrālo pilsētas kanalizāciju. Šādas darbības prasa ļoti lielus finansiālus līdzekļus, tādēļ ir vajadzīga piekrišana  no lielākās daļas mājas iedzīvotājiem. Bet tas sagādā ļoti lielas grūtības.

"Šaubos, ka kāds var pateikt savu vārdu, visi baidās. Tagad arī pieņēmuši lēmumu par to, ka jāizremontē kāpņu telpa. Kaut gan, kā jūs redzat, šeit pagrabā ir diezgan lielas problēmas ar to, ka šeit ūdens stāv," teica ventspilnieks Artūrs.

Decembra pirmajā dekādē nokrišņi Ventspilī jau ir sasnieguši 90% no visas mēneša normas. Kamēr turpinās spēcīgie nokrišņi, ūdenim no pagraba nav, kur palikt. Tādēļ ir jāgaida pavasaris un vasara.

"Šodien izsūknēs, bet pēc pāris stundām pagrabs atkal būs pilns. Tik zemu līmeni, kāds ir šobrīd, viņu arī nosūkt nav iespējams," piebilda Pļiskovs.

Ūdens līmenis ir palielinājies arī Ventspils centrālajā meliorācijas kanālā. Notekūdeņu un grunts ūdeņu sistēma vairs nespēj tikt galā ar savu funkciju.

1 komentārs
Valentīna Čiplika
Nevajag brīnīties, jo Ventspils slīkst ģeoplātņu kustības rezultātā. Drenāža te nelīdzēs, jo tā var kalpot arī par ūdens pievadi, kad ceļas grunts ūdeņu līmenis. jau 90 . gados bijusī "Pilsētprojekta" speciāliste (arhitekte un institūta direktora kundze) savās lekcijās interesentiem ziņoja savu Latvijas ģeo un antropo pētījumu rezultātus, ka Baltijas līmenis 100gadu periodā var celties līdz pat 6 (sešiem) metriem. Ventspils grimst ar ātrumu ~1mm/gadā, kas ir gana strauji. Tāpēc tāds rezultāts. Jābrauc mācīties no citām slīkstošām Eiropas valstīm. Angļi šī paša iemesla pēc izpērk nekustamos īpašumus kontinente kalnainajā daļā-Spānijā un bijušās Dienvidslāvijas valstīs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti