Dienas ziņas

Siguldas vagoniņam – 50

Dienas ziņas

«Gada kukainis 2019» – malārijas ods

Skola «Gudrinieks» Ventspilī paplašinās

Ventspilī dabaszinību skolā «Gudrinieks» pieaug audzēkņu skaits

Ventspilī skolas "Gudrinieks" nodarbības iepriekš bija iespēja apmeklēt apdāvinātiem skolēniem ar skolas norīkojumu. Tagad tā atvērta visiem, kuri interesējas par dabaszinībām, un dalībnieku skaits pieaug.

Skolai "Gudrinieks" ir savs ceļš un savs redzējums par to, kādas zināšanas mūsdienu pasaulē nepieciešamas skolēniem. Skolas prioritārais uzdevums ir, lai mācību process sagādātu prieku, lai tas nepārvērstos par rutīnu. Pedagogi māca skolēniem nestandarta domāšanu, spēju atklāt savu potenciālu.

Šobrīd skolā "Gudrinieks" strādā 16 pedagogi un psihologs. Ja agrāk, kad skola uzsāka darbu, tajā mācījās tikai 40 skolēni, tad pagājušajā gadā audzēkņu skaits jau pieaudzis līdz 168.

"Interese bija arī tiem bērniem, kuriem skola varbūt nedeva rekomendāciju, bet viņi bija ļoti ieinteresēti. Tad mēs esam no tā atkāpušies, un šobrīd vecāki var paši pieteikt savu bērnu. Mēs sākām 2011. gadā, tad mums bija 4. klase. Tad mēs izaugām, šobrīd jau esam 4. klases līdz 9. klases skolēni," stāsta skolas "Gudrinieks" direktore Ligita Priekule.

Skolēniem tiek piedāvāts pavisam citādāk palūkoties uz tādiem priekšmetiem kā matemātika, ķīmija, fizika, bioloģija un datorzinības.

Liela uzmanība tiek pievērsta loģiskajām spēlēm, jo tieši loģiskā domāšana ir viens no "vaļiem", uz kā balstās pasaules ekonomika un progress.

Arī izglītības attīstībā, tāpat kā jebkurā nozarē, liela nozīme ir veselīgai un godīgai konkurencei. Skolā "Gudrinieks" apmācības tiek organizētas tā, lai skolēns nevis automātiski risinātu uzdoto, bet aktīvi un radoši iesaistītos šajā procesā, savukārt pedagogs norāda vien pareizo virzienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt