Dienas ziņas

Kontrolē pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā

Dienas ziņas

Bibliotekāri strādā radoši

Ventspilī pielāgo ēku Covid-19 pacientiem

Ventspilī bijušās sākumskolas ēku pielāgo Covid-19 pacientu uzņemšanai

Ventspilī bijušās Centra sākumskolas ēkā atvērta slimnīca, kas pielāgota inficētu pacientu uzņemšanai. Izveidota atbilstīga infrastruktūra un iegādāts aprīkojums. Pēc Covid-19 uzliesmojuma ēka būs izmantojama Ventspils slimnīcas ikdienas darbam. 

Sākotnēji pacientus, kuriem konstatēts vīruss, plānots nogādāt Infektoloģijas centrā Rīgā, kur, pēc Ventspils slimnīcā pieejamās informācijas, vietu skaits kopumā atvēlēts 120 pacientiem. Savukārt, ja gultu skaits tur būs piepildīts, pacienti tiks ārstēti Ventspils slimnīcas infektoloģijas un paliatīvajā nodaļās. Līdz ar to Ventspils slimnīcā kopumā ārstēšanu var nodrošināt 40 pacientiem.

"Šo mēs atstājam kā ļoti izteiktu rezerves variantu. Tādā gadījuma, ja pacientam, kurš būs ievietots slimnīcā un konstatēts Covid-19, un viņam nav jāatrodas intensīvākā terapijas režīmā. Plānojam pārvest uz šejieni un pabeigt ārstēšanu šajā ēkā," pastāstīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis Dainis Gīlis.

Remontdarbi ēkā pašlaik ir pilnībā pabeigti, piegādāts un uzstādīts nepieciešamais aprīkojums, izveidoti medicīnas posteņi un veikti citi nepieciešamie priekšdarbi, lai viss būtu gatavs nekavējoties uzņemt Covid-19 pacientus.

Ēkā ir ierīkotas 64 gultasvietas, bet nepieciešamības gadījumā iespējams izvietot līdz pat 85 gultasvietām. Katrā no izolētajām telpām atrodas 4 līdz 8 gultas, starp kurām ir ievērots divu metru attālums.

"Mēs esam paredzējuši izvietot divus medmāsu posteņus pirmajā un otrajā stāvā, un to mēs izdarīsim no iekšējām rezervēm," norādīja Gīlis.

Atsevišķas ieejas ir paredzētas gan pacientiem, gan medicīnas personālam, gan apsargam. Veselības inspekcija telefonintervijā pastāstīja, ka šāda iniciatīva kā Ventspilī nav nākusi no citām pilsētām vai reģionu slimnīcām. 

"Ja izveidosies patiešām ārkārtas situācija, Veselības inspekcija piekrīt šādai iniciatīvai un neattiecina Latvijas Republikas Ministru kabinetu noteikumus uz šo situāciju. To, ka inspektors tur klātienē aizbrauks uz pārliecināsies, jā, bet šāda iniciatīva ir atbalstāma," norādīja Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Saiva Luste.

Projekts pilnībā apstiprināts būs tikai nākamajā nedēļā, jo Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca gaida atzinumu no Veselības ministrijas par telpu piemērotību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt