Sadaļas Sadaļas

Ventspilī atvērta medmāsu skola

Neviens ārsts nevar pilnvērtīgi strādāt, ja viņam nav palīga – medicīnas māsas. Un tas, ka Latvijas medicīnas iestādēs medmāsu trūkst vēl vairāk nekā ārstu, zināms jau sen. Izņēmums nav arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca. Medmāsu darba stundu skaits mēnesī ir pārmērīgs, un katra trešā cieš no izdegšanas sindroma. Pēc palīdzības nav pie kā vērsties, tādēļ Ventspils filiālē jautājumu nolemts risināt, atverot medmāsu skolu.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadībai, sadarbojoties ar Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta koledžu, izdevies realizēt drosmīgu ideju – Ventspils filiālē atvērt medmāsu skolu. Šādā veidā uzsākts risināt vidējā medicīniskā personāla nepietiekamības problēmu. Pēc trīs gadu mācībām absolventi iegūs 1.līmeņa augstāko profesionālo izglītību.

"Mums bija šaubas, vai piesaistīsim pilnu grupu, kur izlikt informāciju; valsts nodarbinātības centrā, kur cilvēki piesakās bezdarbnieku pabalstiem, domājām – varbūt vidusskolās, bet tā interese bija tik liela, ka mums pat izveidojās konkurss," atzina Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste Linda Mičule.

Medmāsu apmācības apmaksā valsts, pasniedzēji ir Ventspils ārsti, kā arī pedagogi no Rīgas. Plānots izveidot sadarbību arī ar Ventspils Augstskolas pasniedzējiem. Šobrīd pirmajā kursā mācās 24 studenti no Ventspils, Kuldīgas un Talsu novadiem.

"Lai aizbrauktu uz Rīgu mācīties... (..) Man ir divi bērni un tomēr braukt un pavadīt tur nedēļu, tas man likās neiespējami, bet visu laiku tā kā urdīja, ka vajag. Un tad bija šī iespēja un es pirmā aizskrēju un teicu – "jā, es to gribu, man to vajag"," stāstīja māsas palīdze Evita Lazdiņa.

Pārsvarā mācības notiek Ventspilī, bet pāris brīvdienas mēnesī topošajām medmāsām nāksies pavadīt Rīgā.

Šobrīd Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība meklē iespēju studentiem kompensēt ceļa izdevumus uz Rīgu un atpakaļ. Galvenais medmāsu skolas uzdevums ir papildināt slimnīcas personālu ar sertificētām medmāsām.

"Tā ir arī laba iespēja reģionu iedzīvotājiem. Mums grupā pieteicās ne tikai meitenes, kas ir skolu beigušas, bet arī cilvēki, kas kaut kādu iemeslu dēļ, teiksim – viņu profesija nav pieprasīta, kam ir iespēja pārkvalificēties," teica Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

Mediķi saka, ka šī apmācību kursa pluss ir arī tas, ka teorētiskās zināšanas uzreiz tiek nostiprinātas praksē. Studentu rīcībā ir Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas mūsdienīgais aprīkojums, un tas ļaus pēc trīs gadiem uzreiz uzsākt pilnvērtīgu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt