Ventspilī atsāks kataraktas operācijas, bet komplikāciju iemesli paliek nezināmi

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī atsākusi kataraktas operācijas pēc aptuveni mēneša ilga pārtraukuma, kuru pavadīja cenšoties noskaidrot, kādēļ oktobrī vairākiem pacientiem pēc šīm acu operācijām radās komplikācijas. Tomēr iemeslu tā arī neizdevās noskaidrot ne slimnīcas speciāli izveidotajai izmeklēšanas komisijai, ne arī Veselības inspekcijai.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī atsākusi kataraktas operācijasLaura Dzērve/LR
  Plašāk stāsta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste Linda Mičule:

  "Tie nav patogēni mikroorganismi, kas tika izdalīti no trīs pacientu acu izmeklējumiem, bet tie ir parastie mūsu dabiskās mikrofloras pārstāvji. Tie ir saprofītu mikroorganismi, kas dzīvo mūsos visos - siekalās, deguna sekrētos šie mikrobi ir, un tie ir mūsu pastāvīgā mikroflora. Kaut kādu iemeslu dēļ tie bija ļoti augstā koncentrācijā un nokļuvuši šo pacientu acīs. Līdz ar to, ka mums ir pārbaudīti gan visi medikamenti, gan operācijas zāļu virsmas, gan lietotie instrumenti, gan pārsienamie materiāli, nekur nekādi - arī šie mikroorganismi - nav konstatēti. Praktiski nav iespējams izskaidrot. Tāpēc mēs arī minam, ka komplikāciju iemesls ir bijis ārējs faktors, kāds force majeure."

  Komplikāciju iemesliem pēc kataraktas operācijām pievērsās arī Veselības inspekcija. Lai arī cēloni neizdevās noskaidrot, inspekcija pārbaudījusi vairākus riska faktorus, kas varētu ietekmēt pēcoperācijas komplikāciju rašanos, piemēram, vai slimnīca ievēro higiēniskās prasības, vai medikamentus atbilstoši uzlabo, kā organizē darbu. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca precizējusi noteikto kārtību un veikusi vairākus uzlabojumus.

  Kā ziņots, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā vairākiem pacientiem pēc kataraktas operācijām radušās komplikācijas, tāpēc līdz visu apstākļu noskaidrošanai šīs operācijas oktobra vidū tika apturētas. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti