Rīta Panorāma

Intervija ar projekta "Dakteris Klauns" vadītāju Mariannu Milovsku un dalībniekiem

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Kā pilsētā drošāk pārvietoties ar velosipēdu?

Velosipēdistus aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nereti uz ceļiem autovadītāju un velobraucēju starpā rodas domstarpības un dažādas ceļu satiksmes noteikumu interpretācijas. Šogad līdz aprīlim ieskaitot, bojā gājuši trīs velosipēdisti un vēl 76 ir ievainoti.
 

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) skaidro, ka gadu no gada vidēji bojā gājušo velobraucēju skaits nemainās, savukārt ievainoto kļūst arvien vairāk.

 „Pēc Latvijas riteņbraucēju apvienības datiem, velosaime katru gadu palielinās par 15-20%. Palielinās arī to velosipēdistu skaits, kas brauc visu gadu – ne tikai vasaras periodā, bet arī visu ziemu,” stāsta CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Tomēr vairums riteņbraucēju savās ikdienas gaitās dodas tieši iestājoties siltākam laikam, tādēļ, atsākot velosezonu, ir svarīgi pārbaudīt braucamrīka tehnisko stāvokli. „Runājot par drošību, bērniem līdz 12 gadiem obligāti, bet visiem pārējiem ļoti ieteicams ir lietot velosipēda ķiveri. Tai ir jābūt aizsprādzētai, nostiprinātai,” paskaidro CSDD Kvalifikācijas daļas speciālists Lauris Kumpiņš.

Ja tiek braukts diennakts tumšajā laikā, transportlīdzeklis jāaprīko ar lukturiem, savukārt sānos jābūt atstarotājiem. Mugurā jābūt atstarojošajai vestei. Minoties pa ceļiem jāņem vērā - ja blakus ielai atrodas veloceliņš, tad pa ielu pārvietoties nedrīkst.

Vietās, kur speciāla velo infrastruktūra nav izveidota, velosipēda vadītājam ir jābrauc pa brauktuvi. Savukārt skolnieks vai cilvēks, kurš nejūtas tik drošs, vai satiksme ir intensīva, drīkst gājēju ātrumā pārvietoties pa ietvi.

Tiem, kuri brauc pa ielām, jāatceras ir jāievēro noteikumi.

„Ja pagriezienam pa kreisi ir ierīkota atsevišķa josla, tad kreisais manevrs ir jāveic no kreisās joslas labās malas. Pārliecināmies par drošību, parādām pagriezienu, dodam ceļu, veicam manevru,” paskaidro Kumpiņš.

Nereti velobraucējiem ar autovadītājiem rodas domstarpības uz gājēju pārejas.

„Velosipēda vadītājs drīkst šķērsot gājēju pāreju nenokāpjot no velosipēda. Bet svarīgi ir būt paredzamam, ievērot drošību, paskatoties, vai automobilis jūs ir pamanījis,” saka Kumpiņš.

Arī šķērsojot ielu, riteņbraucējam ir priekšroka pret tiem autovadītājiem, kuri uz šī ceļa nogriežas pa labi. Protams, nevar braukt lielā ātrumā, jo pretējā gadījumā auto šoferis vienkārši nespēs pamanīt. Tādējādi uz ielas galvenais ir savstarpēja cieņa un noteikumu ievērošana, lai autovadītāji var jau laikus redzēt, ko plāno darīt velobraucējs un otrādi. Tad arī nebūs problēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti