Panorāma

Panorāma

Panorāma

K.Gerhards rosina iekasēt NĪN no vērtīgiem īpašumiem

Vēlētājiem izsūtīs vēstules par vēlēšanu iecirkņiem

Vēlētājiem sāk sūtīt paziņojumus par pašvaldību vēlēšanām

Pilsonības migrācijas lietu pārvalde (PMLP) šonedēļ sākusi gatavot un izsūtīt paziņojumus par pašvaldību vēlēšanām. Tādējādi vēlētāji tiks informēti par savu vēlēšanu iecirkni un balsošanas kārtību šā gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās, informē PMLP un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

PMLP sagatavojusi un izsūtīs kopumā 1 419 856 vēstules. Paziņojumi tiks sūtīti visiem vēlētājiem, kuriem ir spēkā esoša dzīvesvietas deklarācija Latvijas teritorijā.

Vēlētāji, kuriem nav spēkā esošas dzīvesvietas deklarācijas, ir iekļauti kādā no tās pašvaldības iecirkņiem, kas atbilst viņu pēdējai reģistrētajai dzīvesvietai Latvijā.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars

  Tie vēlētāji, kuri nākamās nedēļas laikā paziņojumus nesaņems, savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot tiešsaistē, PMLP mājaslapā "www.pmlp.gov.lv". No 27. marta šīs izziņas sniegs arī CVK uzziņu tālrunis 67049999. Tālrunis strādās darba dienās no plkst. 8 līdz 20.

  No 27. marta līdz 16 .maijam būs iespēja iecirkni mainīt. Mainīt iecirkni varēs uz jebkuru citu savas pašvaldības robežās vai  pašvaldībā, kurā vēlētājam pieder reģistrēts nekustamais īpašums.

  Pašvaldību vēlēšanu dienā, 3. jūnijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 22.00. Savukārt trīs dienas pirms vēlēšanām – 31.maijā, 1. un 2.jūnijā, būs iespēja nobalsot iepriekš.

  Par visām nesakritībām vēlēšanu iecirkņu un mājokļu adresēs līdz 16.maijam vēlētāji tiek aicināti informēt PMLP teritoriālās nodaļas.

  Vēstules paraugs:

  CVK norāda, ka no 27.marta līdz 16.maijam ir iespēja iecirkni mainīt. Mainīt iecirkni varēs uz jebkuru citu iecirkni savas pašvaldības robežās vai uz jebkuru citu iecirkni pašvaldībā, kurā vēlētājam pieder reģistrēts nekustamais īpašums. Pieteikt iecirkņa maiņu iespējams gan internetā, PMLP mājaslapā vai portālā "www.latvija.lv", gan klātienē jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

  Mainot iecirkni klātienē, jāaizpilda pieteikums un jāuzrāda pase vai personas apliecība.  Mainot iecirkni uz pašvaldību, kurā vēlētājam pieder nekustamais īpašums, papildus jāuzrāda arī īpašumtiesības apliecinošs dokuments – Zemesgrāmata vai izziņa no Zemesgrāmatas, skaidro CVK.

  Pašvaldību vēlēšanu dienā, 3. jūnijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst. 7 līdz plkst. 22.

  Savukārt trīs dienas pirms vēlēšanām – 31.maijā, 1. un 2.jūnijā, būs iespēja nobalsot iepriekš. No 29.maija varēs pieteikt balsošanu vēlētāju atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī. Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājam vēlēšanu dienā jāatrodas sava iecirkņa teritorijā.

  Piedaloties vēlēšanās, nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti