Vēlēšanu iecirkņi būs arī Bostonā un Erebrū

Saeimas vēlēšanu iecirkņi būs arī Lielbritānijas pilsētā Bostonā un Zviedrijas pilsētā Erebrū, tādu priekšlikumu atbalsta Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Iecirkņu izveidi bija rosinājusi Ārlietu ministrija. Līdz ar to ārvalstu vēlēšanu iecirkņu sarakstā 13.Saeimas vēlēšanām iekļauti kopā 117 iecirkņi - par 19 vēlēšanu iecirkņiem vairāk nekā 2014.gadā.

Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs atradīsies ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Indijā, Islandē, Itālijā, Izraēlā, Īrijā, Japānā, Jaunzēlandē, Kanādā, Kazahstānā, Korejā, Krievijā, Ķīnā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā. 

Visvairāk vēlēšanu iecirkņu būs ASV - 21, Lielbritānijā - 16 un Vācijā - deviņi. Zviedrijā būs seši vēlēšanu iecirkņi, pieci iecirkņi darbosies Austrālijā un Kanādā, pa četriem iecirkņiem - Īrijā, Krievijā un Norvēģijā, bet divi iecirkņi būs astoņās valstīs - Austrijā, Baltkrievijā, Brazīlijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Spānijā un Šveicē. 

Vēlēšanu iecirkņi būs izvietoti Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, kā arī citās balsošanai piemērotās telpās - galvenokārt vietējai Latvijas pilsoņu kopienai piederošās telpās. Ar vēlēšanu iecirkņu ārvalstīs sarakstu iespējams iepazīties CVK mājaslapā.

Saeimas vēlēšanu dienā, 6.oktobrī, iecirkņi ārvalstīs balsotājiem būs atvērti no plkst.7 līdz 20 pēc vietējā laika, un tajos balsot varēs ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie vēlētāji, kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā darba braucienā vai ceļojumā.

Gatavojoties vēlēšanām, CVK aicina vēlētājus ārvalstīs laikus parūpēties par derīgu balsošanas dokumentu - Latvijas pilsoņa pasi, kurā tiks iespiests spiedogs par dalību vēlēšanās. Tā kā Saeimas vēlēšanās Latvijā neizmanto vēlētāju reģistru, spiedogs pasē ir veids, kā šajās vēlēšanās nodrošina principu "viens vēlētājs - viena balss".

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka Bostonas latvieši cīnās, lai pilsētā varētu ierīkot vēlēšanu iecirkni.

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī. Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām sāksies 18.jūlijā un ilgs līdz 7.augustam. 

Saeimas vēlēšanās visvairāk deputātu ievēlēs no Rīgas (35 deputātus) un Vidzemes apgabaliem (25 deputātus). Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā ievēlēs 14 tautas pārstāvjus, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā - 12. Diasporas latviešu balsis pieskaitīs Rīgas apgabalam.

1 komentārs
Kaspars Vanags
Īstenība dīvaini, ka Bostona tas nebija kā viens no primārajiem, vai tas ir pēc citu gadu pieredzes? Jo man šķita, taja apvidū ir lielākais Latviešu īpatsvars, vismaz pēc vizuāliem vai soc.tīklu novērojumiem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti