Sadaļas Sadaļas

Vēlēšanās septembrī Rēzeknes novadā būs jāievēl 19 domnieki, Varakļānos – 15

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) noteikusi Rēzeknes novada domes un Varakļānu novada domes vēlēšanās ievēlējamo deputātu skaitu. Vēlēšanās, kas notiks šā gada 11. septembrī, Rēzeknes novada domē būs jāievēl 19 deputāti un Varakļānu novada domē – 15 deputāti, informēja CVK.

Domēs ievēlējamo deputātu skaitu nosaka atbilstoši iedzīvotāju skaitam, kāds pašvaldībās reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā vēlēšanu izsludināšanas dienā – šā gada 4. jūnijā.

Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam:

  • novados ar iedzīvotāju skaitu līdz 30 000 domē ir jāievēl 15 deputāti,
  • novados ar iedzīvotāju skaitu no 30 001 līdz 60 000 — 19 deputāti,
  • novados ar vairāk nekā 60 000 iedzīvotāju — 23 deputāti.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām notiks no 19. jūlija līdz 28. jūlijam. Kandidātu saraksti jāiesniedz attiecīgi Varakļānu novada vēlēšanu komisijai vai Rēzeknes novada vēlēšanu komisijai.

Deputātu kandidātu sarakstus varēs iesniegt reģistrētas politiskās partijas, reģistrētu politisko partiju reģistrētas apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā politisko partiju apvienībā.

Lai kandidētu Varakļānu novada domes vai Rēzeknes novada domes vēlēšanās, kandidātu saraksta iesniegšanas dienā deputāta kandidātam ir jāatbilst vismaz vienam no šiem nosacījumiem: attiecīgajā pašvaldībā ir jābūt reģistrētai dzīvesvietai bez pārtraukuma pēdējos 10 mēnešus, ir jābūt šajā pašvaldībā nostrādājušam kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātai personai vismaz pēdējos četrus mēnešus vai  ir jāpieder nekustamajam īpašumam attiecīgajā novadā.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ilgs no vēlēšanu izsludināšanas dienas, 4. jūnija, līdz vēlēšanu dienai – 11. septembrim.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesa (ST) atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei. Tomēr Saeimas deputātu vairākums Varakļānus Madonas novada sastāvā nevēlas redzēt. Kā kompromisa variantu Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliek kā atsevišķa pašvaldība

Tāpēc atšķirībā no pārējiem 40 novadiem Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas tiks rīkotas šā gada 11. septembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt