Vēlēšanas norit bez nopietniem pārkāpumiem

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā norit mierīgi, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Esot saņemtas atsevišķas iedzīvotāju sūdzības par dažādiem jautājumiem, tomēr kopumā vēlēšanu norise vērtējama kā mierīga. Līdz šim vēlētaju aktivitāte bijusi salīdzinoši laba.

Valsts drošības dienests (VDD) ir saņēmis vienu signālu par iespējamo balsu pirkšanu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, aģentūru LETA informēja VDD.

Dienests līdz šim kopumā saņēmis 12 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu norisē. Galvenokārt līdz šim saņemtie signāli saistīti ar vēlēšanu organizatoriskiem jautājumiem. Vienā gadījumā informācija saņemta par iespējamu balsu pirkšanu.

Minētā informācija apkopota par laika posmu pirms vēlēšanām, kā arī šodien.

Atsevišķi signāli uz šo brīdi jau ir pārbaudīti un informācija nav apstiprinājusies, vienlaikus citos gadījumos informācijas pārbaude vēl nav noslēgusies.

Gadījumos, ja ir informācija par priekšvēlēšanu aģitācijas un slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas finansēšanas ierobežojumu neievērošanu, iedzīvotāji var ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam pa tālruni 67 356 161 vai mobilajā lietotnē "Ziņo KNAB".

Līdz šim neviens kriminālprocess nav sākts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti