Vēlēšanas 2022: Daugavpilieši cer, ka vēlētāju aktivitāte Latgalē šoreiz neatpaliks no pārējiem reģioniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Garas rindas pie iepriekšējai nobalsošanai atvērtajiem iecirkņiem, piektdien, 30. septembrī, veidojās daudzviet Latvijā, tostarp valsts otrajā lielākajā pilsētā – Daugavpilī. Varbūt šoreiz Latgale vēlētāju aktivitātes rādītājos tik ļoti neatpaliks no pārējiem reģioniem un Rīgas kā citus gadus. Šādu cerību pauž daugavpilieši, kas pilsoņa pienākuma neizpildīšanu nosoda kā bērnišķīgu rīcību un aicina apzināties – Latvija ir visu mūsu kopīgā vērtība, par ko jārūpējas.

Vienības nams Daugavpilī ir ēka, kur kopā sadzīvo gan pilsētas centrālā bibliotēka, gan kultūras nams, gan teātris. Šonedēļ arī vēlēšanu iecirknis. Lai gan daži vēlētāji sākumā nespēj atrast pareizās ieejas durvis, viņi nepadodas pie pirmās neveiksmes. Vēlēt, tas ir pieauguša cilvēka tikums, saka Daugavpils teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Šapošņikovs.

"Tāda tipa rīcība ļoti atgādina infantilo, tātad bērna protestu, kurš ar savām kaprīzēm vai dusmām mēģina demonstrēt vecākiem, ka, lūk, viņš ir aizvainots.

Šeit, valsts mērogā, tas, ka tu sēdēsi viens pats mājās ar savām dusmām uz dīvāna, to neviens nepamanīs. Un vienīgais iznākums ir zaudējums tev pašam," uzskata Šapošņikovs.

Vēl nereti spēcīga emocija, kas vēlētākam nereti jāpārvar, jo iegūta sliktas pieredzes dēļ, ir vilšanās. Apzināties, ka cilvēciskās vājības piemīt visiem, aicina garīdznieks Andris Ševels. Ir jāatrod spēks uzticēties arī tiem, kas likuši vilties, vai arī jāsaņem drosme uzticēties kam jaunam.

Rinda vēlēšanu iecirknī Vienības namā Daugavpilī
Rinda vēlēšanu iecirknī Vienības namā Daugavpilī

"Mēs visi esam tikai cilvēki. Arī tie cilvēki, kurus mēs izvirzām, šīs partijas, kas vēlāk ieņem valdībā nozīmīgu vietu, – tie ir cilvēki, tie nav eņģeļi un kā cilvēki var arī kļūdīties. Latvija ir mūsu kopīgā māja, kopīgā vērtība, kopīgais labums, kurā jāpiedalās," spriež Ševels.

Par to atgādina arī cilvēki, kas šo sajūtu uzturēja laikā, kad par Latvijas vērtībām bija jācīnās un par to draudēja sods. Jānis Rasnačs šodien Vienības namā nobalsoja, bet vēl krietni pirms Atmodas sākuma viņš virs Vienības nama kāra sarkanbaltsarkano karogu.

"Tagad arī ir iespēja parādīt, vai nu tu esi tas, kas atbalsta brīvo Latviju, šeit dzīvojot, un esi tas pilsonis, kas rūpējas par valsti," saka Rasnačs.

Latvijas otrajā lielākajā pilsētā šonedēļ balsi glabāšanā nodeva 2666 balsstiesīgo.

Rinda vēlēšanu iecirknī Vienības namā Daugavpilī
Rinda vēlēšanu iecirknī Vienības namā Daugavpilī

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti