Rīta intervija

Partijas "Par alternatīvu" līderis Einārs Graudiņš par partijas programmu, iecerēm

Rīta intervija

LSPDASA pārstāve Agnese Boboviča par Latvenergo datu noplūdi

Intervija ar aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu

Vēlas uzlabot mediķu zināšanas par militāru ievainojumu ārstēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Aizsardzības ministrijas (AM) vērtējumā Latvijā mediķiem nav pietiekamas zināšanas par militāru ievainojumu ārstēšanu, tāpēc ministrija vēlas pilnveidojumus šajā jomā.

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešana nepieciešama, lai radītu psiholoģisko drošību un skaidrību par to, kas katram iedzīvotājam un uzņēmumam jādara krīzes un kara situācijās, Latvijas Radio skaidroja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Garisons skaidroja, kādēļ vajadzīga šāda visaptveroša sistēma: “Lai valsts kopumā iesaistās valsts aizsardzībā. Ja bruņotie spēki aizstāvēs valsti militāriem līdzekļiem, tad būtu ļoti skaidri jāsaprot, ko dara pārējie. Manuprāt, pirmais uzdevums, ko visaptverošai aizsardzībai būtu jāatrisina, jābūt skaidrībai, kas tad katram ir jādara šādā situācijā.”

Viņš piebilda, ka visaptverošas aizsardzības ieviešana nav paveicama ātri un diskusijas par to ilgs vairākus gadus.

Viņš arī pauda, ka veidojot visaptverošu aizsardzības sistēmu, tiekot stiprināta psiholoģiskā noturība ikdienā. “Mēs redzam – ir informatīvās, psiholoģiskās operācijas no ārpuses. Un, manuprāt, ja cilvēks droši zinās, ka viņam nedraud, un viņš zina, ko darīt šādās krīzes vai kara situācijās, viņš jutīsies daudz drošāk,” piebilda ministrijas valsts sekretārs.

Tāpat viņš norādīja uz pilnveidojamām lietām veselības aprūpē: “Mums reti kurš ārsts slimnīcās spēj apkopt, piemēram, šautās brūces, kas rodas kara laikā. Mums kļūdas pēc mācībās bija šī saskare, bet mēs konstatējām – slimnīcas faktiski nezina, ko darīt ar šautām brūcēm.”

Tāpēc pašlaik ministrija runā ar Rīgas Stradiņa universitāti iespējamu militārās katedras dibināšanu un militāro pamatzināšanu ieviešanu topošajiem ārstiem. Konkrētākus termiņus, kad šādas izmaiņas varētu ieviest, viņš nenosauca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti