Vēlas uzlabot iepirkumu sistēmu krīzes situācijās

Nepieciešami risinājumi, kas ļautu valdībai un pašvaldībām ātri reaģēt uz neparedzētām situācijām, pēc tikšanās ar premjeru uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits. Prezidenta uzskata, ka nepieciešamas izmaiņas normatīvos, kas vajadzības gadījumā ļautu ātrāk īstenot iepirkuma procedūras un ātrāk varētu novērst neparedzētas situācijas.

Vajadzību pēc šādām izmaiņām pamatojuši plūdi Jēkabpilī. Proti, pašlaik ar steigu nepieciešams tur stiprināt dambi, lai nākamajiem plūdiem pilsēta būtu gatavāka.

"Ja kaut kas steidzīgi ir vajadzīgs, pašreizējie likumi, iepirkumu procedūras, kas ir ļoti garas ar visām pārsūdzībām, tās to nepieļauj. Šeit, protams, ir jāstrādā pie tā, ka drīzā laikā tiek izstrādāta tādi likumi, kas pieļauj valdībai un pašvaldībai ātri reaģēt," sacīja Levits.

"Mums ir labāk jāatstrādā, kā varētu darīt. Lai nebūtu situāciju, ka, lai varētu ātrāk iepirkt pakalpojumu stiprināt dambi, mums tad, kad visi plūdi ir garām, būtu jāizsludina ārkārtas situācija iepirkuma gadījumā," pauda premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Kā piemēru gadījumam, kurā nesakārtotā sistēma kaitējusi, amatpersonas minēja Latvijas austrumu robežas sakārtošanu, kad tiesībsargājošās iestādes esot pārāk šauri interpretējušas likuma normas. Tādēļ radušās problēmas ar žoga uzstādīšanu.

KONTEKSTS:

Šī gada janvārī draudīgu situāciju piedzīvoja Jēkabpils, kad sāka pārplūst un sūkties cauri dambim vižņu pilnā Daugava. Lai šādas un vēl kritiskākas situācijas neatkārtotos, šogad būtu jāveic steidzami dambja remontdarbi. 

Jēkabpils novada domes pārstāvji norādījuši, ka esošā iepirkumu procedūra kavētu nepieciešamo dambja stiprināšanas un citu infrastruktūras darbu izpildi līdz nākamajai ziemai. Valsts prezidents piekrita, ka šajā situācijā būtu jāmaina tiesiskais regulējums, lai darbi tiktu paveikti. Līdzīgu viedokli pauda arī premjers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti