Dienas ziņas

Habarovskā protesti septīto nedēļas nogali pēc kārtas

Dienas ziņas

Sākas akcija «Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievija»

Vēlas Talsiem atgūt brunču krāsas

Vēlas Talsiem atgriezt brunču krāsas

"Atdodiet brunčus" – ar šādu nosaukumu šovasar sociālajos tīklos tika izveidota domubiedru grupa, kas vēlas Talsiem atgriezt iepriekšējo vizuālo identitāti jeb svītrukodu Talsu brunča krāsās. Šobrīd tajā apvienojušies jau gandrīz 500 bijušo un esošo talsenieku. Domubiedru grupa jau izstrādājusi pirmos priekšlikumus un uzsākusi sarunas ar Talsu novada pašvaldību.

Jūnija beigās zinātniece un integrētās mārketinga komunikācijas eksperte par savu dzimto pilsētu sociālajos tīklos uzrakstīja emocionālu auditu, kas, viņasprāt, veido Talsu zīmolu. Tam sekoja negaidīta komentāru gūzma un citu bijušo un esošo talsinieku vēlme iesaistīties, līdz gala rezultātā jau pavisam drīz tapa domubiedru grupa.

"Es nebūtu kaut ko darījusi tālāk, ja iedzīvotāji nebūtu izteikuši šādu vēlmi un sākuši rakstīt man vēstules un izrādījuši interesi, ka viņi grib darboties," saka iniciatīvas "Atdodiet brunčus" aizsācēja Jolanta Derkevica-Pilskunga.

Domubiedru grupā apvienojušies uzņēmēji, dizaineri, pavāri, sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālisti, kas nu strādā citās Latvijas pilsētās, un daudzi citi aktīvisti. Daudz esot arī anonīmo atbalstītāju. Viņi emocionāli atzīst, ka sāpot sirds, ka novada kontekstā Talsi kā pērle esot pazaudējusi uzmanību. Jaunu vizuālo identitāti Talsu novads izmanto no pagājušā gada.

"Sākumā es domāju: "Nu labi, cilvēki centušies, varbūt, ka es esmu pārāk konservatīva, varbūt jāļauj iedzīvoties." Un tad tu skaties uz to jauno identitāti dienu, mēnesi, gadu un saproti – nu nav! Un velk tā sirds atpakaļ pie tā brunča, kurš ir daudz labāk iedzīvojies, saprotamāks un tuvāks un daudz labāk atspoguļo to Talsu būtību," norāda domubiedru grupas dalībniece Inga Ieviņa.

Neatkarīgo ekspertu grupa esot gatava palīdzēt pašvaldībai ar konsultācijām, taču viņiem esot arī plāns B, ja rīcība nesokošot. "Skaidrs, ka tas viss ir jāskatās kontekstā un mums nav tāda gatava parauga – tagad ņemiet un šito lieciet! Nē tas viss ir diskusiju jautājums kopā ar pašvaldību, kopā ar citiem talsiniekiem," pauda Ieviņa.

Pašvaldība atzīst, ka svītrukodu drīkstot izmantot joprojām, un tas arī tiekot darīts. Jau septembrī sākšoties darba grupas, kur strādās Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu speciālisti, un viena no grupām būšot veltīta tieši apvienotā novada zīmola jautājumam. Tajā tikšot iesaistīti arī domubiedru grupas aktīvisti.

"Mēs novērtējam šo iedzīvotāju iesaisti. Manuprāt, ikdienā tā pat varētu būt lielāka daudz dažādos, citos ar pašvaldības darbu saistītos jautājumos. Šobrīd ir svarīgākais saprast, ko var izdarīt pašvaldība. Lai atkal nepaliek tā sajūta, ka lielākie darbi paliek uz papīra vai tiek izrunāti darba grupās," uzsver pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt