Dienas ziņas

Saeimas vēlēšanās varēs balsot ar eID karti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina izcelt atbalstītājus cilvēkiem ar invaliditāti

Vēlas izcelt un apbalvot cilvēku ar invaliditāti atbalstītājus

Visus, kas īpaši pandēmijas laikā atbalstījuši cilvēkus ar invaliditāti, aicina pieteikt konkursam “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”. Balvai var pieteikt gan atsaucīgus cilvēkus, gan organizācijas, kas nav palikušas vienaldzīgas pret tiem, kam veselības sarežģījumu dēļ ikdiena ir grūtāka nekā citiem

Par labiem darbiem ir jārunā, lai iedvesmotu citus, lai ikviens justos droši un pasargāts – sacīja apvienības “Apeirons” valdes loceklis Ivars Balodis. Tāpēc jau septīto gadu Tiesībsarga birojs kopā ar apvienību “Apeirons” un Nacionālo bibliotēku meklē cilvēkus un organizācijas, kas ir atbalstījušas cilvēkus ar invaliditāti, īpaši pandēmijas laikā.

“Esam mēģinājuši aptvert visas dzīves sfēras, gan nodarbinātību, gan izglītību, kultūru, sportu, mākslu. Ikviena joma, kurā mēs varam atrast kaut ko kā labo praksi un izcelt to, lai cilvēks redzētu, zinātu, lai varētu pašpikot kādas idejas nākotnē. Vai arī lai atrastu labas sadarbības partnerus, kā šī iekļaušana vai integrācija sabiedrībā notiek,” norādīja Balodis.

Pandēmija un attālināti pakalpojumi cilvēkiem ar invaliditāti radījuši lielāku atstumtību nekā iepriekš – tā secinājis Tiesībsarga birojā. Tāpēc šogad konkursā nākušas klāt jaunas nominācijas, lai novērtētu atbalstu pandēmijas laikā. Nominācijas saistītas gan ar uzdrīkstēšanos, gan nodarbinātības veicināšanu, balsi sociālajos tīklos, izglītošanu, bērnu un jauniešu iedvesmošanu, kultūras vēstnesi, pieejamas vides radīšanu. Tiek meklēts arī gada palīgs.

“Nominācijas ir gājušas plašumā, un šobrīd mēs jau vērtējam ne vien nevalstiskās organizācijas, bet arī jebkuru pilsonisko iniciatīvu. Tā var būt domubiedru grupa, var būt atsevišķi indivīdi, cilvēki, kas kaut ko vērtīgu, noderīgu ir paveikuši cilvēku ar invaliditāti situācijas uzlabošanā,” pastāstīja Tiesībsarga biroja pārstāve Ineta Rezevska.

Pieteikumus palīgu un iedvesmotāju apbalvošanai var iesniegt līdz 5. oktobrim. Tos izvērtēs žūrija, savukārt apbalvošana paredzēta šā gada decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti