Dienas ziņas

Aglonas saimniecības attīsta pienkopību

Dienas ziņas

Rundāles pils dārzā sāk ziedēt rozes

Vēlas ieviest zīmolu «Latvijas zemenes»

Vēlas ieviest zīmolu «Latvijas zemenes»

Gadu no gada zemeņu laikā noteikti izskan diskusija – tirgū tās tiešām ir Latvijas zemenes vai par tādām tikai tiek sauktas un pircēji maldināti? Ogu audzētāji arī cenšas informēt, kurā laikā tikai pašu mājās audzētās zemenes var parādīties tirgū. Zemeņu kastes tirgos mēdz parādīties arī krietni agrāk, nekā mūsu laika apstākļos  zemenes varētu nogatavoties. Kāda zemeņu audzētāja Talsu pusē šogad devusies tirgū ar jaunu logo “Latvijas zemenes”. Saimniece plāno aicināt arī citus novada zemeņu audzētājus pievienoties un veidot kooperatīvu.

Talsos zemeņu tirgotāji vietas ogu pārdošanai atraduši dažādās vietās pilsētā. Arī iedzīvotāji jau laika gaitā iegaumējuši, kuram ir tās garšīgākās, un tur arī iepērkas, tāpēc pagaidām neuzskata, ka Talsos zīmols „Latvijas zemenes” kādam varētu paplašināt klientu loku. „Es nezinu, vai tas kaut ko dotu. Tāpat – ja būtu rakstīts, ka Latvijas zemenes, pirktu. Tepat uz ceļiem pārdod, man liekas, ka tas biežāk pērk. Jo lielajos veikalos tāpat neskatās, vai Latvijas vai nav Latvijas. Ja grib Latvijas zemenes, tad iet uz ielām, kur cilvēki pārdod savas ogas,” saka talsenieks Jānis Kolanks.

Citai talseniecei gan ir ļoti pozitīva pieredze, iegādājoties zemenes. „Man ir tantiņa tirgū, kuru es zinu un kura ir no Laucienes. Ogas par saprātīgu cenu, ar saldām zemenēm un labu attieksmi pret klientu,” norāda talseniece Anita Laukšteina.

Zemeņu audzētāja Zane Silgale savā praksē sastapusies ar negodīgumu tirgū, kad ārzemēs audzētās ogas uzdot par Latvijas, un tirgo lētāk. Tāpēc viņa nākusi pie secinājuma, ka viena no izejām varētu būt zīmola “Latvijas zemenes” izveide. Patlaban ir izstrādāts zīmola logo, izveidota mājas lapa, bet preču zīme ir reģistrācijas procesā Patentu valdē.

„Jebkurš var pateikt, ka tās ir Latvijas zemenes, bet šis zīmols, kas pašreiz ir reģistrācijas procesā, būs garantija, ka tās odziņas patiešām izaudzētas Latvijas laukos, jo būs iespējams pārliecināties, kas ir tie audzētāji, kur viņi atrodas,” uzsver SIA „Lubeco” īpašniece Zane Silgale.

Zīmola idejas autore uzskata, ka nepieciešams veidot līdzīgu kooperatīvu, kā, piemēram, graudu audzētājiem. Tas nodrošinātu iespējas lētāk iegādāties  izejmateriālus zemeņu audzēšanai, uzvarēt lielākos produkcijas piegāžu konkursos un arī eksportēt ogas uz reģioniem, kur tās ienākas vēlāk, piemēram, Igauniju un Skandināvijas valstīm. Uzrunātie zemeņu audzētāji atzina, ka ideja ir laba, bet vēl tajā neesot iedziļinājušies. „Es par to pagaidām neesmu domājis. Tas ir man hobijs, tirgoju jau kādu desmito, piecpadsmito gadu. No sākuma, kad dzīvoju Dobelē, tad es braucu uz Kauguriem tirgot. Tagad nav izdevīgi, degviela dārga, man daudz nav ogu, tad nu tepat tirgoju Talsos,” skaidro zemeņu audzētājs no Nogales Aivars Rašmanis.

Sarunas ar iespējamajiem jaunajiem partneriem tiks uzsāktas rudenī un ziemā. Līdz tam tiks izstrādāti kritēriji zemeņu audzētāju atlasei, lai nodrošinātu zīmola “Latvijas zemenes” ogu kvalitāti un spētu piedāvāt klientiem gan pašas pirmās zemenes, gan arī vēlo šķirņu ogas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti