Vēl vienā austrumu robežas lietā rosina saukt pie atbildības 3 robežsardzes amatpersonas

Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanai nosūtījis kriminālprocesu pret trīs Valsts robežsardzes amatpersonām un četriem uzņēmējiem par tehniskajai specifikācijai neatbilstoša valsts austrumu robežas uzraudzības aprīkojuma iegādi, informēja birojs.

Februāra sākumā Iekšējās drošības birojs (IDB) ir pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu vēl vienā kriminālprocesā, kas ir saistīts ar Valsts robežsardzes (VRS) darbībām valsts austrumu robežas uzraudzības tehniskajā aprīkošanā, un rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām un četrām personām no vairākiem komercuzņēmumiem.

Pirmstiesas izmeklēšanā Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka trīs robežsardzes amatpersonas, kuru pienākumi bija saistīti ar robežas uzraudzībai nepieciešamo tehnisko līdzekļu iegādi, pieļāva, ka vairāki komercuzņēmumi piegādāja Valsts robežsardzei tehniskajai specifikācijai neatbilstošu aprīkojumu.

Tādā veidā ir nodarīts gan kaitējums valsts budžetam, gan arī radīti riski, ka samazināsies valsts robežas drošas apsargāšanas kvalitāte.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks norādīja, ka gan biroja izmeklēšana, gan Valsts kontroles revīzijas rezultāti liecina, ka šī valstij stratēģiski svarīgā projekta īstenošanas laikā, iespējams, notika liela mēroga noziedzīgi nodarījumi, kuru rezultātā nodarīti lieli zaudējumi valsts budžetam, kā arī radīts iespējams kaitējums valsts robežas drošībai kopumā.

Iekšējās drošības birojs veic izmeklēšanu vairākos liela mēroga kriminālprocesos saistībā ar austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu.

“Viens no šiem kriminālprocesiem, kas saistīts ar valsts austrumu robežas vajadzībām piegādātās robežapsardzības iekārtas neatbilstību tehniskajai specifikācijai tika nosūtīts prokuratūrai pagājušā gada maijā, pašlaik kriminālvajāšanas uzsākšanai esam nosūtījuši nākamo, kas saistīts ar šīs robežas tehniskajā aprīkošanā pieļautajām nelikumībām saistīto kriminālprocesu,” informēja Mūrnieks.

Saistībā ar minētajām iespējamajām pretlikumīgajām valsts amatpersonu un komercuzņēmumu pārstāvju darbībām Iekšējās drošības birojs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Vienlaikus rosināts sākt kriminālvajāšanu arī pret četrām personām no vairākiem komercuzņēmumiem par krāpšanu lielā apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti